CENTAR ZA SOCIJALNI RAD SOLIDARNOST OBELEŽIO 58 GODINA RADA

Društvo Grad

U sklopu socijalno porodične zaštite tokom poslednjih devet meseci kragujevačkom Centru za socijalni rad “Solidarnost” gravitiralo je oko 15.000 stranaka. Sa 64 zaposlenih, Centar je u ovom periodu doneo 38.000 akata. To su podaci izneti na stručnom skupu kojim je obeleženo 58 godina rada i postojanja ove ustanove, na kome je bilo reči o novom Zakonu o zaštiti podataka o ličnosti.

Centar za socijalni rad “Solidarnost” 58 godina rada i postojanja obeležio je stručnom skupom na temu Zakona o zaštiti podataka o ličnosti koji je održan u Skupštinkoj sali grada Kragujevca. 

O Zakonu, čija je primena počela u avgustu ove godine, predstavnicima grada Kragujevca, govorili su Dragana Stojković, rukovodilac Odseka za nadzor nad zaštitom podataka i Marko Nikotić, viši savetnik Službe Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti.

U sklopu socijalno porodične zaštite tokom poslednjih devet meseci kragujevačkom Centru za socijalni rad “Solidarnost” gravitira oko 15.000 stranaka. Sa 64 zaposlenih, Centar je u ovom periodu doneo 38.000 akata.

Na osnovu Zakona o socijalnog zaštiti i Zakona o zaštiti podataka o ličnosti koji ih posebno apostrofira, sva dokumenta sadrže poverljive podatke. Organizovanjem prezentacije novog Zakona o zaštiti podataka o ličnosti, nastojimo da ojačamo zaposlene u Centru, kao i zaposlene u partnerskim organizacijama, zato što je naš strateški cilj da se sistem socijalne zaštite kroz integralni model podigne na viši nivo, a saradnici Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti će nam pomoći da saznamo više o novom zakonu i smanjimo rizik u obradi podataka, rekao je Momir Borić, direktor Centra za socijalni rad “Solidarnost”

Podsetimo, Zakon o zaštiti podataka o ličnosti usvojen je u novembru 2018. godine sa odloženom primenom od devet meseci i u najvećoj meri u njemu je sadržana uredba Evropske unije o zaštiti podataka o ličnosti – GDPR (General Data Protection Regulation) i takozvana “Policijska direktiva” EU koja uređuje obradu podataka o ličnosti od strane nadležnih organa u vezi sa krivičnim postupcima i pretnjama nacionalnoj bezbednosti.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.