„Divostin” bolji i u Koštunjaku za gol u poslednjem minutu, „Stanovu” sva tri boda sa Ćave u „komšijskom derbiju”

Fudbal Grad Sport

U najavi ovog kola, kultne, gradske Druge lige napisasmo za FK „Divostin” – neprikosnoven u ovom rangu takmičenja. Tako bilo, tako i ostalo. Na gostovanju „Kragujevčanim” u njihovoj „Jazbini” u Košutnjaku „Divostin” je slavio rezultatom 3:2 na ovom gostovanju, i to golom u poslednjim trenucima utakmice.

Realni su i čestitaju protivniku i iz menadžmenta FK „Kragujevca”:

– U 9. kolu Druge gradske lige, u utakmici koja je opravdala epitet derbija, naš tim je izgubio od lidera na tabeli rezultatom 2:3.

Nakon početka utakmice i prvog zvižduka sudije, već u 24. sekundi dosuđen je penal za goste, strelac Vlačić. Naši momci su angažovanije zaigrali i izjednačili pogotkom Glavinića u 24. minutu. Nije se dugo čekalo na novi pogodak. U 29. minutu momci iz Divostina su poveli preko Stepanovića, da bi naš Đorđević sjajnim lobom u 45. minutu izjednačio rezultat na 2:2, sa kojim se otišlo na pauzu.

Drugo poluvreme je obilovalo šansama koje oba tima nisu krunisala pogotkom, sve do 90. minuta kada je Vlačić preciznim  udarcem iz slobodnjaka savladao našeg Boškovića i postavio konačnih 2:3.

Čestitamo ekipi Divostina na fer i korektnoj borbi. Sve najbolje u nastavku takmičenja, iskreni su iz FK „Kragujevca”.

Na drugom kraju grada u istom rangu takmičenja „Stanovo” je na gostovanju sa 0:3 savladalo domaćina „Ćavu”.

– Komšijski derbi ispraćen velikim brojem publike. Jaka borba zelenih momaka dovela je do ovakvog rezultata. Ničić opet 2 „komada”, ali ni manje značajan pogodak Prodanovića. Cela ekipa diše kao jedno i zajedničkim snagama gaze napred, samokritični su iz redova FK „Stanovljanaca”, korektno upućujući „sve čestitke ekipi ’Ćave’”.

U ostalim utakmicama 9. kola Druge gradske lige postignuti su sledeći rezultati: „Bagremar” – „21. oktobar” 3:4; „Žeželj” – „Seljak” Cvetojevac 4:3 i silni „Jadran” koji sa čak 8:1 savladao poslednjeplasiranu „Dobraču”.

FK „Divostin” ne pobedom zadržao prvo mesto sa 24 boda a „Stanovo” je izbilo na drugo sa dva manje. Na trećem i četvrtom mestu su „Žeželj” i „Jadran” sa po 19 bodova. Ljubimac čaršijske publike FK „Kragujevac” je peti sa 13 a cvetojevački „Seljak” šesti sa 11 bodova. Sedmi je „21. oktobar” sa 10 a osma „Ćava” sa sedam bodova. Na pretposlednjem, devetom mestu je „Bagremar” sa pet bodova i poslednja, deseta „Dobrača” bez osvojenog boda posle 9 kola i minus gol razlikom od čak 47 komada.

U narednom, 10. kolu Druge gradske fudbalske lige, u nedelju, 31. oktobra sastaju se: „Divostin” – „Jadran”; „Dobrača” – „Stanovo”; „Ćava” – „Seljak” iz Cvetojevca; „Žeželj” – „21. oktobar” i „Bagremar” – „Kragujevac”. Sve utakmice počinju u 14 sati.