Dominantno protiv Slodesa

Košarka Sport

U 15.kolu Košarkaške lige Srbije, Crveni su opravdali ulogu favorita i pobedili ekipu Slodesa rezultatom 78:98 (18:20, 20:24, 19:25, 21:29).
Domaći su bolje otvorili prvu četvrtinu i već posle 2 minuta igre stekli 4 poena prednosti. Međutiim, Radnički se brzo probudio i za nepun minut igre izjednačio rezultat. Raško Katić sa vezanih 6 poena odvodi Crvene na +6, a Đuro Dautović već u sledećem napadu na +8 (9:17). Slodes u finišu prvog dela igre ipak dolazi na samo 2 poena zaostatka (18:20).
Nošeni energijom sa kraja prve doenice, igrači Slodesa prave preokret i dolaze do vođstva poenima Nikole Manojlovića posle svega miniut igre u nastavku (21:20). Nakon par smenjivanja u vođstvu, domaći igrači podižu prednost na +6 polovinom druge četvrtine. U tom trenutku iskusni Katić i Nedeljković preuzimaju dogovornost i vraćaju svoj tim u potpunosti u meč. Sada Radnički pravi preokret i do kraja poluvremena stiče 6 poena prednosti (38:44).
Drugo poluvreme donosi dosta angažovaniju igru izabranika trenera Vukotića i samim tim i povoljan rezultat za Kragujevčane. Svi igrači koji su bili u igri u tom trenutku su dali veliki doprinos stvaranju dvocifrene razlike i praktično rešili pitanje pobednika već tada. Crveni su u dva navrata imali i 15 poena viška, a na poslednji odmor se otišlo sa rezultatom 57:69 u korist Radničkog.
U poslednjoj četvrtini Crveni održavaju prednost, a na polovini tog dela igre dolaze do +17 što je bio znak da trener Kragujevčana može da da priliku i ostalim  igračima sa klupe. Uvećavana je razlika i do maksimalnih 20 poena sa kojom je meč i završen (78:98).
U ekipi Slodesa, Andrija Nešović je postigao 20, Nikola Manojlović 15, a Filip Anđušić 13 poena. Raško Katić je odigrao dominantnu utakmicu koju je završio sa 29 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Stefan Mitrović je nastavio niz odličnih partija sa 20 poena. Filip Dumić nije bio košgeterski raspoložen na današnjoj utakmici ali je uz 5 postignutih poena dodao 7 skokova, 3 ukradene lopte i čak 11 asistencija.
Poslednji meč u ovoj godini Crveni igraju 25.decembra u Novom Pazaru protiv istoimene ekipe čime se otvara drugi deo sezone KLS-a.