Dunav bolji posle dva produžetka

Košarka Sport

Košarkaši Radničkog su doživeli drugi uzastopni poraz u Košarkaškoj ligi Srbije i to od ekipe Dunava u SBB hali Jezero, nakon dva odigrana produžetka, rezultatom 85:87 (25:19, 15:22, 20:16, 14:17, 8:8, 3:5).

Na žalost domaćih navijača, još jednom su Crveni pokazali promenljivu formu u svojoj kući i u utakmici u kojoj su važili za blage favorite, doživeli poraz posle 50 minuta igre. Večerašnji meč je pokazao koliko je KLS izjednačena po kvalitetu timova i da pozicija na tabeli nikome ne garantuje pobedu.

Ekipa Dunava je bila istrajna u svojoj želji da odnese pobedu sve vreme duela. Banovčani su imali čak 10 izgubljenih lopti više od Kragujevčana, ali su taj nedostatak nadoknadili borbenošću i posebno prednošću u skokovima (plus 9 u odnosu na Radnički).

Prva četvrtina je završena u korist domaćeg sastava 25:19, ali je viđena rezultatska klackalica svih 10 minuta. Radnički se boljle snašao u završnici perioda i otišao sa finom prednošću na pauzu. Trener Lazić je „promešao karte“ na terenu i vrlo brzo uhvatio rezultatski priključak već sredinom drugog dela igre. Gosti na isteku 20. minuta imaju poen prednosti (40:41).

Obe ekipe su bile vrlo izjednačene u prvih osam minuta igre u drugom poluvremenu, a onda su Crveni uspeli da steknu blagu prednost i pred početak četvrte četvrtine povedu sa 3 poena razlike (60:57).

Čvrsta igra i sa jedne i druge strane uz ne baš organizovane napade viđena je u poslednjoj deonici. Obe ekipe su imale šansu da meč završe u regularnom delu, ali lopta nije htela kroz obruč i otišlo se u produžetak.

Ekipe se par puta smenjuju u vođstvu, a onda Radnički odlazi na plus 4 na minut i 30 sekundi do kraja. Kada su svi u hali pomislili da je meč rešen, ekipa Dunava uspeva da u dva napada poentira i odvede utakmicu u drugi ekstra period. Svega 8 poena je postignuto u tom delu igre od kojih je 5 bilo na kontu gostiju čime su zabeležili veoma bitnu pobedu u Kragujevcu. Poslednji šut igrača Radničkog za 3 poena je nesrećno iskliznuo iz obruča čime je stavljena tačka na meč.

Kod gostiju, najbolju partiju je pružio Dušan Tanasković sa 21 poenom i 8 skokova. Imao je sjajnu podršku u Mihailu Petroviću koji je upisao 20 poena i 5 skokova. U sastavu Radničkog, Raško Katić je postigao 25 poena i uhvatio 12 lopti dok su Stefan Mitrović i Marko Ilić postigli 18 odnosno 16 poena.