EKONOMAC U ELITNOJ RUNDI LIGE ŠAMPIONA

Igrači Ekonomca plasirali su se u elitnu rundu Lige šampiona, pošto su osvojili treće mesto u Grupi 2 glavne runde, odigrane u Kragujevcu, uprkos porazu od šampiona Evrope, španskog Intera, rezultatom 4:2.

Za prolaz „studenata“ ključna je bila pobeda češkog Hrudima nad ukrajinskim Hersonom (1:0), do koje su Česi došli minut pre kraja, pogotkom Mateja Slovačeka. Da je rezultat ostao nerešen, dalje bi prošla oba tima, a Kragujevčani ispali.

Inter je poveo već u 4. minutu preko Ortiza, ali je samo minut kasnije izjednačio Divanei. U 14. minutu Španci su ponovo poveli preko Borhe i sa vođstvom 2:1 otišli na odmor, a nedugo po povratku uvećali prednost preko Umberta.

Sve dileme oko pobednika otklonjene su u 28. minutu, kada je Tales postigao autogol, a pola minuta pre kraja Slobodan Rajčević je ublažio poraz.

Inter je tako zauzeo prvo mesto sa maksimalne tri pobede, Hrudim je bio drugi sa šest bodova, Ekonomac treći sa tri, dok je Herson eliminisan.