FUDBALERI RADNIČKOG POBEDILI NOVI PAZAR

Fudbaleri Radničkog 1923, u okviru 21. kola Prve lige Srbije, savladali su danas ekipu Novog Pazara, rezultatom 2 – 0. Važnu pobedu Kragujevčanima doneli su golovi Jovana Lukića u 21. i Nenada Đurđevića u 73. minutu.
Po sunčanom i lepom vremenu, pred navijačima i domaćom publikom, igrači Radničkog 1923 pružili su dobro izdanje i savladavši novopazarski tim po drugi put ove sezone, ubeležili su bodove značajne za dalji tok takmičenja.
Od samog starta utakmice Kragujevčani su krenuli sa atacima na gol gostiju, pa je tako najpre u 13. minutu nakon kornera koji je izveo Varjačić, Milan Ilić loptu glavom poslao preko gola tima iz Novog Pazara. Četiri minuta kasnije razigrani Jovan Lukić pogodio je stativu da bi upravo on u 21. minutu odlično centrirao i savladao Koča za 1 – 0. Na pauzu se otišlo sa minimalnom prednošću Kragujevčana.
Gostujući tim nije stvarao ozbiljnije šanse, a sve ono što bi i pokušao na vreme bi osujetio odlični golman Raičević. U drugom poluvremenu, ekipa Radničkog 1923 stvara novu šansu u 65. minutu igre, preko Đurđevića i Lukića koji je šutirao direktno u golmana gostiju. Ni deset minuta nije prošlo, Nenad Đurđević uspeva da zatrese mrežu Novopazaraca i duplira prednost svog tima. U 84. minutu, nakon starta Hazirovića nad Jovanom Lukićem, sudija Čolović pokazao je na belu tačku sa koje je upravo Lukić šutirao, ali je svoj gol tada odbranio Jasmin Koč.
Zaslužena pobeda Radničkog 1923, koji je u potpunosti nadigrao protivnika, donela je nova tri boda, te tako Kragujevčani sada beleže ukupno 29.
Pred ekipom Radničkog 1923 su dva gostovanja – prvo je na programu već u nedelju, 15. aprila, kada će Kragujevčani, u Bačkoj Topoli, odmeriti snage sa ekipom TSC – a.

FK RADNIČKI 1923 – FK NOVI PAZAR 2 – 0 (1 – 0)