Izbegnut težak poraz od Slobode

Košarka Sport

U derbiju 11. kola KLS-a Radnički je poražen u Užicu od ekipe Slobode rezultatom 82:73 (31:15, 25:14, 16:20, 10:24).

Mlada ekipa iz Užica je od starta nametnula svoj ritam. Odbrana po celom terenu i sjajna tranziciona igra donela je brzo veliku prednost domaćoj ekipi. Sloboda nije popustila nijednog trenutka u prvom poluvremenu dok se igrači Radničkog nisu snašli u takvoj postavci igre Olivera Popovića. Već na isteku 20. minuta pitanje pobednika je bilo rešeno. Užičani su imali nestvarnih 27 poena prednosti (56:29).

U drugom delu igre Crveni su pokušavali da ublaže poraz, ali im to nije polazilo za rukom sve do drugog dela poslednje deonice kada su oba trenera dali priliku igračima sa klupe. Kragujevčani su se bolje snašli i ublažili poraz. Konačan rezultat meča je bio više nego pristojinih 82:73 za ekipu Slobode.

U gostujućem sastavu najbolje partije su pružili Jan Novak sa 14 poena, 7 asistencija i 4 skoka i Aleksa Ilić sa 19 poena.

Startna postava Radničkog je odigrala meč za zaborav. Najbolji u našoj ekipi su bili Lazar Stanković sa 19 poena i 3 skoka i Đuro Dautović sa 10 poena, 5 ukradenih lopti i 3 skoka.

Crveni igraju naredni meč u petak 3. decembra u SBB hali Jezero sa početkom u 18 časova protiv ekipe Dunava.