KLJUČALO U POLUFINALU, ZVEZDI PREDNOST

Društvo Sport

Vaterpolisti Crvene zvezde poveli su u polufinalnoj seriji plej-ofa, pošto su slavili na gostovanju Radničkom u prepunom „Parku“, rezultatom 8:7. Ulaznice za ovu utakmicu su „planule“, pa je bazen bio ispunjen do poslednjeg mesta, a atmosferu je dodatno podgrejalo nekoliko sudijskih odluka.

U izuzetno tvrdom prvom poluvremenu Kragujevčani su dva puta vodili, ali su „crveno-beli“ u oba navrata izjednačili, pa se na odmor otišlo sa pomalo neuobičajenim nerešenim rezultatom – 2:2.

Na startu drugog dela susreta Beograđani su se bolje snašli i ubrzo stekli dva gola „viška“ (4:2), ali su izabranici Uroša Stevanovića imali spreman odgovor i izjednačili u samom finišu treće deonice – 5:5.

Domaći su nastavili u istom ritmu i uspeli da se vrate u vođstvo na startu poslednje četvrtine (6:5), pogotkom mladog beka Luke Pljevančića, ali je Zvezda četiri i po minuta pre kraja ponovo preokrenula, golovima Maksimovića i Tankosića (7:6). Odmah zatim, jedan od najboljih igrača Radničkog, Francuz Gijom Dino, dobio je nekoliko udaraca, ali je sudijskom odlukom i on uz Maksimovića iz protivničkog tima morao da napusti utakmicu.

Kragujevčani su, ipak, još jednom poravnali rezultat, preko Ivana Gusarova, ali je već u sledećem napadu Zvezda dobila igrača više i novo vođstvo golom Bursaća – 8:7. I sam finiš susreta bio je buran. Nemanja Stanojević je postigao pogodak za izjednačenje, šutem iz faula, ali su beogradske sudije poništile pogodak zbog navodnog nepravilnog izvođenja i tako ostavile Crvenoj zvezdi prednost pred revanš, koji je na programu u sredu.

Najefikasniji akter susreta bio je sa tri gola, a pratio ga je Pljevančić sa dva, koliko su postigli i gostujući igrači Tankosić, Bursać i Šulc.

Radnički – Crvena zvezda 7:8 (1:1, 1:1, 3:3, 2:3)

KRAGUJEVAC – Zatvoreni bazen SC „Park“. Gledalaca: 800. Sudije: Putniković i Stefanović (obojica iz Beograda).

RADNIČKI: Dobožanov, Pljevančić 2, Stanojević 1, Stanković, Radovanlija, Tanasijević, Panić, Dino, Đorđević, Gusarov 3, Frolov 1, Tomašević, Đerković, Ganić.

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 2, Maksimović 1, Bursać 2, Perković, Vasić 1, Bitadze, Kovačević, Ilić, Popović, Šulc 2, Radović, Todorovski, Ljubenović.