Košarkaši Radničkog u meču punom preokreta pobedili Mutinu Vojvodinu

Košarka Sport

Radnički je u meču punom preokreta savladao novosadsku Vojvodinu rezultatom 77:80 (19:14, 14:27, 21:15, 23:24).

Opet su Crveni bili lišeni pomoći prvog plejmejkera Dumića, ali se ovaj put nisu dali zbuniti i za razliku od prethodne utakmice, u finišu su uspeli da izbore pobedu.

Radnički je odlično otvorio utakmicu i došao brzo do 7 poena prednosti na isteku 4 minuta prve četvrtine (4:11). Međutim, Vojvodina je imala brz odgovor i za nepuna 3 minuta je došla do izjednačenja, a do kraja perioda i do vođstva od 5 poena (19:14).

I drugi deo igre ekipa trenera Vukotića otvara odlično, vraća se u meč i prelazi u vođstvo 19:22. Lale pokušavaju da nađu rešenje za Kragujevčane, ali su tada Mitrović, Veljović i Katić bili nerešiva enigma. Pomenuta trojica, u velikom naletu, odvode Radnički na plus 8 na kraju poluvremena (33:41).

U istom ritmu naši igrači nastavljaju u trećoj četvrtini, prednost raste i do maksimalnih plus 15 (35:50) i samim tim primoravaju trenera Nikolića da traži tajm aut već posle 2 i po minuta igre. Nakon minute odmora kao da se druga ekipe Vojvodine vratila na parket. Predvođeni sjajnim Kočićem, domaći stižu do izjednačenja, a nakon poena Katića, odlaze na pauzu sa „samo“ 2 poena zaostatka.

Nošeni velikom motivacijom i energijom sa kraja prethdonog perioda, Novosađani brzo prelaze u vođstvo i serijom od 9:0 stvaraju prvu osetniju prednost (63:59). Tada se budi udarni trio Radničkog iz druge četvrtine. Veljović i Mitrović dovode meč u egal, a Katić uzastopnim poenima odvodi svoj tim na plus 4 na polovini poslednje četvrtine. Vojvodina tada novom serijom od 9:0 vraća razliku na svoj konto i tada rezultat glasi 75:70 u korist domaće ekipe. I kako ne bi pokvarili tradiciju dobrih završnica na gostujućem terenu, Crveni su preuzeli stvari u svoje ruke. Veljović sa 2+1 poentiranjem, a zatim i trojkom Marka Ilića, prelaze u vođstvo na nepunih minut i po do kraja utakmice. Trener Vukotić traži tajm aut nakon osvojene lopte u napadu, Veljović poenima postavlja konačan rezultat meča 77:80 na malo više od 10 sekundi do isteka 40. minuta. U poslednjem napadu, domaći su imali čak dve šanse da utakmicu odvedu u produžetak, ali su oba šuta za 3 poena promašili i dali znak za slavlje igračima i stručnom štabu Radničkog.

U ekipi Vojvodine Srđan Kočić je zabeležio dabl-dabl učinak sa 17 poena i 11 skokova, dok je Nil Rafael postigao 15, a Krsto Bjelica 12 poena. Nikola Veljović je odigrao odličan meč sa 13 poena i 6 skokova. Raško Katić je postigao 17 poena, dok je Stefan Mitrović, ujedno i MVP utakmice, postigao 20 poena i pridodao i 6 skokova na svoj sjajni učinak.