Košarkašice Radničkog „zaleđene“ na „minus 14“

Košarka Sport

Nastavlja se serija poraza košarkašica Radničkog u Prvoj ženskoj ligi Srbije. Kragujevčanke su na gostovanju Vrbas Medeli pretrpele i sedmi poraz u ovoj takmičarskoj sezoni i ostale prikovane za dno prvoligaške tabele – 60:74 (7:24, 25:12, 12:25, 16:13).

Slaba napadačka produkcija i inferiornost u skoku kumovali su još jednom porazu ekipe trenera Nenada Milovanovića u ovoj sezoni.

Posle izuzetno napadački slabe partije u prvoj četvrtini, u kojoj su ubacile svega sedam poena, Kragujevčanke su se prenule u drugoj deonici i počele netremice da rešetaju koš protivnika. Prednost popularnih „štrudlica“ topila se iz minuta u minut, tako da je od osetnih „plus 17“ sa kraja prve deonice (24:7), domaćin pred odlazak na odmor spao na svega četiri poena „viška“ (36:32).

Umesto da nastave u istom ritmu i tokom treće četvrtine, Šumadinke su se po povratku sa odmora vratile u „mod“ iz prve deonice. Naravno, košarkašice Vrbasa nisu propustile priliku da serijom 15:2 ponovo dođu do dvocifrene prednosti (57:38).

Bio je to udarac od kog Kragujevčanke nisu uspele da se oporave do kraja utakmice. „Štrudlice“ su sigurno koračale ka drugoj pobedi u sezoni, ostavljajući protivnički tim na dvocifrenoj distanci.

Jovana Jovović i Milena Laković pružile su zaista sjajne partije u dresu Vrbasa i obe su utakmicu završile sa dabl-dabl učinkom. Jovovićeva je ubacila 19 poena, uz 10 skokova, dok je Lakovićeva brojci od 13 postignutih poena pridodala i 15 uhvaćenih lopti. Zapažena u pobedničkom timu bila je i Danijela Dimitrijević sa 15 poena.

U ekipi Radničkog najraspoloženija za igru bila je kapiten Jelena Prvulović sa 17 poena. Minela Mehović je postigla 14 poena, a Ntumba Titi 11.

Kragujevčanke u sredu na parketu hale „Gordana Goca Bogojević“ očekuje derbi začelja sa subotičkim Spartakom, koji takođe ne zna za trijumf u dosadašnjem delu takmičenja.