Kragujevčani mirnom igrom do novih bodova

Rukometaši Radničkog su u okviru četvrtog kola Arkus Superlige savladali ekipu Obilića iz Beograda rezultatom 25:19, poluvreme 14:12 i tako zabeležili i drugu pobedu u eliti srpskog rukometa.

Nakon dva vezana poraza, na noge Kragujevčanima su stigli Vitezovi sa Vračara u želji da prekinu seriju poraza. Međutim, odgovornom igrom u oba pravca, sam početak utakmice je pripao domaćim rukometašima koji već u 10. minutu stiču značajnu prednost (6:2) pogotkom i večeras raspoloženog Vukovića. To je bio znak da se gosti trgnu i da iskoriste par neosmišljenih napada Radničkog i u 19. minutu prilaze na samo gol minusa (7:6). Minut odmora domaćina u tim trenucima nije doneo mnogo, ali je Radnički do kraja ovog dela igre održavao gol-dva prednosti i na poluvreme odlazi vođstvom 14:12.

Na startu drugog dela igre, domaćin je rešio da agresivnošću u odbrani i ubrzanjem igre u napadu što pre reši pitanje pobednika u ovom duelu. Već nakon 6 minuta igre, Radnički na svom kontu ima velikh 5 golova razlike (18:13, 36.min). Probali su iskusni i žilavi rukometaši Obilića sve što je u njihovoj moći da dođu do preokreta, ali je sve ostalo na pokušaju. Samo u jednom navratu u 48. minutu su smanjili na podnošljivih 3 razlike (19:16), ali se ispostavilo da im je to bio poslednji trzaj. Bekovska linija domaćina, kao i saradnja sa pivotom i krilima je dobro funkcionisala, pogađao je iskusni Stanojević kad je trebalo i zasluženo je poneo epitet igrača utakmice. U bitnim momentima, sigurni Gemaljević je „spustio roletnu“, pritom odbranivši i dva udarca sa sedam metara, tako da je šef struke Matić do kraja utakmice pružio šansu većini rezervista, koji znalački privode meč kraju konačnim rezultatom 25:19.

U redovima Radničkog najefikasniji su bili Nemanja Vuković i Miloš Barudžić sa po 5 pogodaka, dok su kod gostiju golgeterski najraspoloženiji bili Nemanja Podraščić sa 6 i Milorad Teodorović sa 4 postignuta gola.

Igrač utakmice: Aleksandar Stanojević (Radnički)

RK Radnički – RK Obilić: 25:19 (14:12)

Kragujevac: SBB hala Jezero
Sudije: Dušan Stojković, Nenad Nikolić
Sedmerci: Radnički 2 (2), Obilić 6 (3)
Isključenja: Radnički 6 min, Obilić 12 min

Radnički: Vuković 5, Stošić, Prodanović 2, Mutavdžić 1, Gemaljević (11 odbrana i 2 sedmerca), Dobrosavljević, Petrović, Barudžić 5, Knežević 3, Utvić, Stevanović, Đerić, Stanojev 1, Stanojević 4, Bogdanović 4, Jovanović.

Obilić: Radović (2 odbrane), Žujović 2, Savić 2, Podraščić 6, Jedoksić, Jovanović, Savić, Teodorović 4, Dražić (3 odbrane), Knežević 1, Milutinović 1, Dotlić, Alčaković 2, Đorđević, Ivošević 1.

Narednog vikenda u okviru petog kola Arkus superlige, ekipa Radničkog će gostovati u Novom Pazaru.