Kragujevčanke odbranile trofej u Kupu

Sport

Rukometašice Radničkog  su u finalu Kupa – grupa Zapad savladale ekipu Mladog radnika iz Radinca rezultatom 42:16, poluvreme 26:9 i tako ponovile uspeh iz prošle godine, započevši trijumfalno godinu u kojoj im predstoji puno sportskih izazova.

Sa ekipom iz Radinca, Radnički je u prošlosti vodio neizvesne duele i obzirom da su Kragujevčanke nastupile nekompletne, sam tok utakmice je protekao u drugom smeru od očekivanog. Od samog starta finalnog susreta, domaće rukometašice nisu ostavile ni promil šanse mlađanim gošćama. Sve je teklo kako se poželeti može za tm iz šumadijske prestonice. Čvrsta i agresivna odbrana, uz sigurnu novajliju na golu Marijanu Ilić, iz koje je proistekao veliki broj kontranapada i lakih realizacija su dale prostora stručnom štabu da već u ovom delu igre početnu postavu prožme mladim igračicama iz drugog tima, sa ciljem da stiču rutinu i sigurnost koja će im biti preko potrebna u nastavku karijere. Razlika je rasla iz minuta u minut, tako da se na odmor otišlo velikom prednošću 26:9.

Drugi deo igre je doneo sliku već viđenu u većem delu prvog poluvremena. Kragujevčanke su olabavile nogu na gasu, a veći deo igre na terenu su provele igračice sa manjom minutažom uz obilatu asistenciju poletarki Vasovićeve, Raškovićeve i Radevićeve. Na nesreću gošći, razbranila se i Amina Hasanović, tako da je ubedljiv trijumf Radničkog bio neminovan. Igru su nosile mlađe snage, dok su prvotimke dodavale ton igri i gas kada je trebalo. Konačan trijumf rezultatom 42:16 je i bio znak za veliko slavlje kragujevačkih rukometašica.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Anja Vlašković i Ajlin Bjelak sa 7 pogodaka, u stopu ih je pratila Teodora Veličković sa 6,dok su kod gošći najraspoloženije bile Mirjana Obrenović i Milena Kojić sa po 3 postignuta gola.

Igrač utakmice: Anja Vlašković (Radnički)

RK Radnički – ŽRK Mladi Radnik: 42:16 (26:9)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca: /
Sudije: Dragana Janićijević, Maja Đorđević.
Sedmerci: Radnički 1 (1), Mladi Radnik 9 (6)
Isključenja: Radnički 6 min, Mladi Radnik 2 min

Radnički: Nedeljković,Veličković 6, Radević 1, Bjelak 7, Stošić, Stepanović 1, Blagojević 3, Hasanović (10 odbrana, sedmerac), Vlašković 7, K. Petrović 5, Agatunović 3, Stoiljković 2, Ilić (13 odbrana, sedmerac), Kolak, Vasović 3, Rašković 4.

Mladi Radnik: Nikodijević 1, Obrenović 3, Filipović 2, Đorđević 1, Jovanović, Ninić 1, Savić, Miloradović, Milojković (8 odbrana), Filipović, Tomović 1, Stojanović 2, Anđelković (2 odbrane), Kojić 3, Virijević 2.