Kragujevčanke ostale bez završnog turnira

Rukometašice Radničkog nisu uspele da se plasiraju na završni turnir Kupa Srbije, pošto su u četvrtfinalnom meču poražene na svom terenu od ekipe Naise iz Niša rezultatom 32:36, poluvreme 17:15.

Vruć krompir je bio u rukama kragujevačkog superligaša, da preko jedne od najboljih ekipa u zemlji ostvare najveći uspeh, plasman na Final 4 kupa Srbije. Ušle su domaće igračice hrabro u utakmicu, ne respektujući renomiranog protivnika. Rezultatska klackalica je dugo bila na snazi, sve do 10. minuta i rezultata 6:6, kada Radnički koristi pojačanu agresivnost u odbrani i pogotkom Stoiljkovićeve, serijom 3:0 dolazi do prve osetnije prednosti (9:6, 15. min). Na scenu je tada stupilo veliko međunarodno iskustvo Nišlijki, koje ne gubeći glavu za samo četiri minuta munjevitim preokretom 5:1 prelaze u vođstvo (10:11, 19. min).

Brzo su domaće igračice konsolidovale redove, vratile se u rezultatsku ravnotežu i u 29. minutu na semaforu je stajao rezultat 15:15, kada rukometašice Radničkog sa 2 brzometna pogotka odlaze na veliki odmor vođstvom 17:15.

Krenule su odlučno u drugom delu igre domaće rukometašice i za samo 2 minuta dostižu svoju najveću prednost (20:17, 32. min), ali su i na to igračice Naise imale odgovor i vrlo brzo vraćaju dozu neizvesnosti (20:20, 36. min). Duža klupa gošći je u tom periodu igre dala konačno rezultat. Raspucala se rezervista Simatovićeva, za koju Radnički u tim trenucima nije imao rešenja, a novajlija na golu Naise, Ivanovićeva je skinula par teških šuteva, što je niškim rukometašicama dalo krila i dodatnu snagu da vrlo brzo dođu do značajne prednosti (24:28, 47. min), koje su uspešno održavale do kraja utakmice. U par navrata, domaćin je smanjio prednost gošći na 2 gola razlike, ali se ispostavilo da je to sve što su uspele u nameri da se suprotstave favoritu iz Niša. Krajnji rezultat 32:36 možda i ne odražava na pravi način odnos snaga, ali kao uteha Kragujevčankama ostaje da su pružile sjajan otpor, veliku borbenost i požrtvovanje i na taj način se dostojno oprostile od takmičenja u Kupu.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Teodora Veličković sa 10 i  Katarina Stepanović  sa 5 pogodaka,dok su kod gošći najraspoloženije bile Srna Sukur i Ivana Gakidova sa po 8 postignutih golova.

Igrač utakmice: Tijana Simatović (Naisa)

RK Radnički – ŽRK Naisa: 32:36 (17:15)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca: /
Sudije: Vanja Antić, Jelena Jakovljević

Sedmerci: Radnički 6 (4), Naisa 5 (5)
Isključenja: Radnički 14 min, Naisa 8 min

Radnički: Veličković 10, Stojanac, Bjelak 4, Stepanović 5, Nedeljković, Stošić 3, Blagojević, Hasanović (6 odbrana), Vlašković, Stoiljković 2, Ilić (3 odbrane), Petrović 4, Rašković, Agatunović 1, Vasović, Kolak 3.

Naisa: Čogurić, T. Petković, Đurović, Radović 5, Stojanovska 1, M. Petković (3 odbrane), Mag. Petrović, Ivanović (6 odbrana i sedmerac), Stankovski, Stamenković 1, Nikolić, Filipović 7, Simatović 5, Sukur 8, Tasić 1, Gakidova 8.

Rukometašice Radničkog se nakon ove utakmice okreću prvenstvu, gde u subotu 20. februara gostuju ekipi Železničara u Inđiji u okviru 11. kola Superlige za žene.