KRAGUJEVČANKE POTVRDILE JESENJU TITULU

Rukometašice Radničkog su u utakmici poslednjeg, 11-og kola super B lige za žene savladale u Beogradu domaću ekipu ORK Beograd rezultatom 27:24, poluvreme 16:13 i tako zvanično osvojile titulu jesenjeg prvaka, bez poraza, sa osvojenim 21 bodom, 3 više od prvog pratioca, ekipe Bora.  Krenule su Kragujevčanke pomalo stegnuto u želji da trijumfalno, bez poraza završe jesenji deo sezone, što je rezultiralo neubičajeno velikim brojem grešaka u prvoj polovini poluvremena. Želja da se što pre stekne odlučujuća prednost, upornost i borbenost domaćina im to nisu dozvolile sve do 21-og minuta i gola večeras raspoložene Ksenije Petrović u 21-om minutu za prvu osetniju prednost (8:11). Taman kad su počele da lome protivnika u svom prepoznatljivom stilu, zadesio ih je peh, povreda Jovane Stoiljković u 25-om minutu, koja je do tada postigla 7 golova. Ipak su uspele da na veliki odmor odu sa solidnih 3 gola viška na svom kontu (13:16)

Drugi deo igre nije krenuo po dobru za gostujući tim. Razgoropadile su se Beograđanke, podigle nivo igre i agresivnosti i u 38-om minutu dolaze do izjednačenja (17:17). Igračice Radničkog ne koriste naredni napad, a možda i odlučujući trenutak se desio u kontranapadu domaćina kada Amina Hasanović „skida“ čist zicer, što je bio i signal za nju da u narednim minutima začara mrežu. Na scenu stupa Ksenija Petrović, večeras najbolja u redovima obe ekipe, koja sa 3 gola iz četiri napada podiže prednost gošći na 4 gola prednosti (17:21, 43.min). No, to nije bilo sve za večeras. Uporne rukometašice ORK Beograda frenetičnom borbenošću uspevaju dva puta da skinu prednost na gol razlike, no sa dve realizovane kontre Ajlin Bjelak i Tijane Petrović, kao i dva projektila Teodore Veličković kaznena ekspedicija iz Kragujevca stavlja tačku na “I” i spušta zavesu na jesenji deo prvenstva, konačnim rezultatom 24:27.

Sve igračice su dale svoj maksimum i poslednji atom snage, kako bi se u Kragujevac vratile na belom konju i tako sa 10 pobeda i jednim remijem zaokružile sjajnu polusezonu.

U redovima ORK Beograda najefikasnija je bila Tamara Nikić sa 10 pogodaka,  dok su se kod Radničkog istakle Ksenija Petrović sa 8 i Jovana Stoiljković sa 7 postignutih golova.

Igrač utakmice: Ksenija Petrović

ORK Beograd  – RK Radnički: 24:27 (13:16)

Beograd: Hala “USC Voždovac”. Gledalaca: 150
Sudija: Nikola Ilić, Ivan Veličković
Sedmerci: Beograd 5 (5), Radnički 4 (3)
Isključenja: Beograd 10 min, Radnički 14 min

Beograd: Krća (1 odbrana), Marković 2, Avramov, Milanović, Stevanić, Ožegović 1, Radulović 4, Nikić 10, I.Krća 4, Šarac (7 odbrana), Lukić 3, Nikolić, Vasiljević ( 2 odbrane), Đorović, Milićev.

Radnički: J.Pojužina (1 odbrana), Veličković 5, Srećković, Bjelak 4, Vasić , Knežević 2, Blagojević, Hasanović (9 odbrana), Vlašković, Filipović, Savić (4 odbrane),  Todorović, T.Petrović 3, K.Petrović 8, Stoiljković 7, Ž.Pojužina.

Ovom utakmicom je završen jesenji deo sezone.