Loš procenat šuta „krivac“ za poraz košarkašica Radničkog

Košarka Sport

Košarkašice Radničkog su poražene u SBB hali Jezero od ekipe Vrbasa rezultatom 54:60 (7:18, 18:13, 16:14, 13:15).

Već na početku utakmice se videlo da crvene dame imaju problem u napadu da odlično postavljenu odbranu gostujuće ekipe. Tražile su izabranice trenera Milovanovića izlaz šutevima iza linije 6,75 ali lopta jednostavno nije htela u koš. Rezultat prve deonice sve govori koliko je loše bilo na terenu (8:17). Vrbas se oslonio na kontrolu reketa i zonskom odbranom kontrolisao igru. Radnički je ne samo loše šutirao već je i sama selekcija šuta bila katastrofalna. Trener Milovanović je bio primoran da iskoristi oba tajm auta u prvom delu igre.

Malo bolja igra domaćih je viđena u drugoj četvrtini i na veliki odmor se otišlo sa pristojnih – 6 (25:31). U ekipi Vrbasa, koji je imao skraćenu rotaciju (10 igračica), viđena je velika energija i želja za pobedom.

Radnički uspeva da u prva 4 minuta trećeg perioda preokrene rezultat i povede, ali se vrlo brzo vraća u kontra-ritam i gošće to koriste, prelaze u vođstvo i pred poslednju četvrtinu vode sa 4 poena (41:45).

Nošene tom energijom i naletom za samo 2 minuta, serijom 7:0, odlaze na +11 (41:52). Poslednje atome snage koriste igračice Radničkog i dolaze do izjednačenja na 4 minuta do kraja utakmice (54:54). Nažalost, nakon toga, nisu uspele da poentiraju do kraja utakmice, a ekipa Vrbasa je zasluženo odnela ceo plen iz Kragujevca. Iako je Radnički imao 10 skokova više (50:40), broj izgubljenih lopti (24) i procenat šuta iz igre (29%) su glavni razlozi poraza.

U gostujućem sastavu, centarski par Laković i Mijatović je odigrao odličan meč. Milena Laković je utakmicu završila sa 16 poena i 12 skokova dok je Nataša Mijatović postigla 10 poena i uhvatila 8 skokova. Treba istaći i sjajno odigranu utakmicu Jelene Jozić koja je u bitnim trenucima imala sjajna rešenja u napadu za svoj tim (10 poena, 6 asistencija).

Kapiten Milica Inđić je upisala 16 poena, 7 skokova i 5 asistencija, a Džek Animam još jedan dabl-dabl sa 13 poena i isto toliko skokova.