Minimalan poraz na startu plej-ofa

Rukometaši Radničkog su pretrpeli poraz na svom terenu od ekipe Metaloplastike iz Šapca u prvom kolu plej-ofa rezultatom 30:31, poluvreme 13:15.

Rukometaši Radničkog su u utakmicu sa bivšim dvostrukim prvakom Evrope i jednom od najboljih naših ekipa ušli nakon velike serije uzastopnih pobeda, čvrsto rešeni da se nadigravaju sa favoritima i pokažu svoju vrednost. Do 8. minuta i rezultata 4:4 na parketu je viđena izjednačena borba, gde nijedan rival nije stekao prednost. Radnički ubacuje u veći stepen prenosa i za samo 4 minuta stiče solidnu prednost, 7:4, pa nedugo zatim i 8:5. U tim trenucima nerešiva enigma za goste je bio čuvar mreže domaćih Gemaljević. Nakon par neiskorišćenih napada domaćih rukometaša, Šapčani se bude i stiču rezultatsku prednost u 21. minutu (9:10), pa nedugo zatim i 9:12 (24. min) u režiji organizatora igre Mitrovića i reprezentativca Vorkapića. Do kraja ovog dela igre, Radnički nije uspeo da dostigne prednost gostiju, tako da se na odmor otišlo rezultatom 13:15.

Za nepuna 3 minuta nastavka, Metaloplastika je blic-krigom i serijom 3:0 došla do prve osetne prednosti (13:18) i dala do znanja Kragujevčanima da će teško doći do preokreta. Fizički dominantniji gosti, sa dužom klupom su u nastavku ovog dela igre održavali i povećavali prednost, koja u 47. minutu dostiže plus 7 na njihovom kontu (18:25). I kada se činilo da će gosti rutinski privesti utakmicu kraju, izuzetno agresivna odbrana je uzela danak u broju isključenja, što je dalo dodatni motiv i krila domaćinu da zaigra čvršće u odbrani, maštovitije i brže u napadu i prednost Metaloplastike je počela da se topi. U 55. minutu na semaforu je stajalo 25:30, ali su Kragujevčani na krilima par vezanih intervencija golmana Petrovića, uložili poslednji atom snage da dođu makar do boda. Drama nije izostala ni ovoga puta, Stanojev je golom iz sedmerca na 11 sekundi do kraja smanjio na 30:31, brojčano oslabljeni gosti gube loptu, no utisak je da je rukometašima Radničkog zafalilo par sekundi da dođu do izjednačenja, tako da se ovaj uzbudljivi susret završio pobedom gostiju, pomenutim rezultatom 30:31. Imponovala je borbenost i borba za svaku loptu domaćina, ali se u ovom trenutku nije moglo više.

U redovima Radničkog najefikasniji su bili Nemanja Vuković  sa 7 Miloš Barudžić sa 6 pogodaka, dok su kod gostiju najraspoloženiji bili Vukašin Vorkapić sa 10 i Đorđe Pisarić sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Luka Mitrović (Metaloplastika)

RK Radnički – RK Metaloplastika: 30:31 (13:15)

Kragujevac: SBB hala Jezero. Gledalaca:/
Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković
Sedmerci: Radnički 6 (5), Metaloplastika 4 (3)
Isključenja: Radnički 8 min, Metaloplastika 24 min

Radnički: Gemaljević (11 odbrana), Vuković 7, Stošić, Prodanović 2, Mutavdžić, Petrović (5 odbrana), Dobrosavljević, Kasalović 2, Barudžić 6, Knežević 1, Utvić 1, Stevanović, Đerić 1, Stanojev 5, Bogdanović 5, S.Đerić.

Metaloplastika: Dodić, Vorkapić 10, Jevtić, Pisarić 5, Srdanović 3, Milovanović, Bomaštar (9 odbrana), Antonijević, Ivanić 2, Radisavljević (2 odbrane), Đukić 1, Mitrović 4, Babić 3, Todorović 3, Brajović, Došen.

Narednog vikenda u okviru 2. kola plej-ofa Arkus lige, Radnički će gostovati u Pančevu, ekipi Dinama.