O šampionu Srbije u vaterpolu odlučuje meč u sredu u Kragujevcu

Društvo Sport

Vaterpolisti Radničkog poraženi su na gostovanju Novom Beogradu, u drugom meču finalne serije plej-ofa Super lige Srbije, pred prepunim tribinama, rezultatom 14:11, pa će o novom šampionu Srbije odlučiti treći meč koji je na programu u sredu u Kragujevcu.

Start susreta nagovestio je sjajno šutersko veče. Nika Šušiašvili je četiri puta dovodio domaćina u vođstvo, ali su sva četiri puta Kragujevčani poravnavali rezultat, preko Ukropine, Toholja, Stanojevića i Miličića, pa je na kraju uvodne deonice bilo nerešeno – 4:4.

Na startu druge četvrtine Novobeograđani su još jednom došli u vođstvo, preko Avramovića, ali su odmah zatim Kragujevčani prvi put poveli, posle dva vezana gola Lukića – 6:5. Ipak, u finišu poluvremena Novi Beograd je ponovo preokrenuo rezultat u svoju korist (8:7).

Izabranici Vladimira Vujasinovića su bolje otvorili drugu polovinu susreta i u dva navrata imali najveću prednost od tri gola (11:8, 12:9), međutim, ni gosti nisu rekli poslednju reč, pa su golovima Ukropine i Lukića ponovo prišli na „minus jedan“ pred poslednji period (12:11).

Ipak, Novi se Beograd posle dva i po minuta igre u poslednjoj čevrtini ponovo vratio na „plus tri“ (14:11), zahvaljujući Šušiašviliju i Martinoviću, a Radnički potom nije koristio svoje šanse, pa je rezultat u finalnoj seriji izjednačen na 1:1.

Domaće je do pobede predvodio Šušiašvili sa pet golova, Gogov je dodao tri, koliko i Lukić na drugoj strani.

Novi Beograd – Radnički 14:11 (4:4, 4:3, 4:4, 2:0)

NOVI BEOGRAD – Bazen: „11. april“. Sudije: Milović i Putniković.

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović, Radanović 1, Bursać, Ćuk 1, Radulović, Gogov 3, Gardašević 1, Avramović 2, Šušiašvili 5, Nikolov, Bursać, Vlahović, Martinović 1. Trener: Vujasinović.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović, Stanojević 1, Janković 1, Toholj 1, Krug 1, Ukropina 2, Branković, Pljevančić, Miličić 1, Lukić 3, Panić, Todorovski, Radulović 1. Trener: Stevanović.