ODBOJKAŠI RADNIČKOG U ČETVRTFINALU KUPA SRBIJE VEČERAS SA VOJVODINOM U NOVOM SADU

Prvi takmičarski izazov u 2020. godini odbojkaši Radničkog imaće večeras kada ih očekuje gostovanje novosadskoj Vojvodini u revanš meču četvrtfinala Kupa Srbije. Kragujevčani u „Srpsku Atinu“ putuju sa minimalnom prednošću iz prvog duela (3:2), znajući da ih čeka veoma motivisan domaćin, rešen da se pred svojim navijačima iskupi za poraz u srcu Šumadije i obezbedi plasman u samu završnicu kup takmičenja.

Prazničnu pauzu odbojkaši Radničkog iskoristili su da se malo odmore i napune baterije nakon veoma napornog i turbulentnog prvog dela sezone. Očigledno da je na izmaku 2019. godine izabranike Ivana Blagojevića uveliko sustigao umor, ali su uprkos tome smogli poslednje atome snage da u jednoj veličanstvenoj predstavi na parketu „SBB hale Jezero“ slome otpor šampiona države.

Ta minimalna, ali izuzetno vredna pobeda podgrejala je optimizam u redovima Kragujevčana, koji su shvatili da i te kako imaju kapaciteta za velika dela. Svesni su, pak, u taboru Radničkog da ih u revanšu očekuje znatno teži posao, posebno jer će i u ovom meču morati da idu na pobedu.

Vojvodina je bez sumnje jedna od najkvalitetnijih ekipa u Srbiji, što je i potvrdila u prvom duelu na parketu „SBB Jezera“. Ipak, faktor publike i veća želja odbojkaša Radničkog na kraju su prevagnuli, pa su Novosađani položili oružje u taj-brejku.

Ovakav ishod je četi Siniše Gavrančića samo „dosolio ranu“ nakon prvenstvenog poraza u Nišu. Shodno onoj narodnoj da je „ranjeni lav najopasniji“, za očekivati je da odbojkaši srpskog šampiona izuzetno motivisano uđu u predstojeći meč sa Kragujevčanima.

• Vojvodina je jako kvalitetna ekipa i nezgodan protivnik, pogotovo na domaćem terenu. Posle teške i neizvesne utakmice u Kragujevcu, moramo biti svesni da neće biti lako doći do željenog rezultata u revanšu i karte za prolazak u polufinale. Ukoliko se budemo držali dogovora iz svlačionice i pokažemo upornost u ključnim segmentima igre, mislim da možemo doći do trijumfa, poručuje Janko Pantović, libero kragujevačkog tima.

Za razliku od prve utakmice u „SBB Jezeru“, ovoga puta u ekipi Radničkog neće biti reprezentativca Lazara Ćirovića, koji je otišao put daleke Kine, gde će nastaviti svoju karijeru.

Utakmica između Vojvodine i Radničkog igra se u subotu, 11. januara, od 18 časova, u dvorani SPC „Vojvodina“.

Prema propozicijama Kupa Srbije, plasman u polufinale obezbediće ekipa koja dođe do pobede u oba meča. U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, polufinalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti. Ako se i u tom slučaju ne može odrediti polufinalista, onda će odluku o konačnom pobedniku doneti dodatni „zlatni set“.

Pobednik duela između Novosađana i Kragujevčana igraće u polufinalu protiv ekipe Niša.