ODBOJKAŠI RADNIČKOG U ČETVRTFINALU KUPA SRBIJE

Odbojkaši Radničkog opravdali su ulogu favorita u susretu osmine finala Kupa Srbije protiv ekipe VA 014 Bauwesen iz Valjeva i slavili su sa maksimalnih 3:0 (25:19, 25:23, 25:16).

Doskorašnji superligaš pružio je dostojan otpor domaćinu u prva dva seta, ali je na kraju ipak do izražaja došla jasna razlika u kvalitetu igrača ova dva tima. Meč u „SBB hali Jezero“ pratilo je oko stotinak gledalaca, među kojima i selektor našeg nacionalnog tima Slobodan Kovač.

Krenuli su gosti silovito u prvom setu, poveli sa 0:3, ali je Radnički na servis Vladimira Jekića uspeo da dođe do preokreta i vođstva od 5:4. Pokušavali su Kragujevčani u nastavku da se rezultatski odlepe, ali su Valjevci uporno odolevali sve do završnice ovoga seta, kada su ipak bili primorani na kapitulaciju.

Dobro su se držali gosti i u prvoj polovini narednog seta, da bi potom domaći tim polako počeo da penje razliku, koja je u jednom trenutku dosegla i sedam poena prednosti (20:13). Uljuljkani ovakvim ubedljivim vođstvom, izabranici Ivana Blagojevića malo su se opustili, što su gosti iskoristili i došli na samo poen zaostatka (23:22). Bio je to signal odbojkašima Radničkog da se uozbilje, što su i učinili, pa su ovaj set priveli željenom kraju.

U trećem setu je Blagojević malo „promešao karte“, dao šansu igračima sa manjom minutažom, koji su se svojski potrudili da opravdaju ukazano poverenje trenera. Blistao je korektor Aleksa Matić sa sedam osvojenih poena u ovom setu, a dostojno su ga pratili i ostali saigrači, pa je Radnički prilično lako i ubedljivo stigao do konačnog trijumfa.

Kapiten Jekić bio je jedini dvocifreni igrač u taboru pobednika sa 12 osvojenih poena, od toga čak 9 u prvom setu. Stevanović, Krstić, Milutinović i Matić su dodali po 7, a Ristić je stao na 6 osvojenih poena.

Kod gostiju iz Valjeva prednjačili su Gmitrović i Vasović sa po 12 poena.

RADNIČKI – VA 014 BAUWESEN  3:0 (25:19, 25:23, 25:16)

KRAGUJEVAC
Dvorana:
„SBB hala Jezero“
Gledalaca: 100
Sudije: N. Brkić, M. Janković

RADNIČKI: Milutinović 7 (1 as, 3 blk), Vidović, Pantović (libero), Ristić 6 (2 blk), Trivunić, Petrović 4 (2 asa, 1 blk), Jekić 12 (1 as), Matić 7 (1 blk), Pantelić (libero), Perović 1, Stevanović 7 (1 as), Krstić 7 (3 blk). Nisu igrali: Antić i Goić. Trener: Ivan Blagojević.

VA 014 BAUWESEN: Nedeljković 8, Jevtović, Marković, Gmitrović 12 (1 as, 1 blk), Radić 3 (1 as, 1 blk), Vesović 12 (2 asa, 2 blk), Jakovljević 1 (1 blk), Bobovac 2 (1 as, 1 blk), Vujisić, Đorđević, Nedić (libero). Nije igrao: Milenković. Trener:

Nakon uspešnog nastupa u Kupu Srbije, odbojkaše Radničkog očekuje povratak superligaškim obavezama. Već u subotu od 18 časova Kragujevčani će u svom „Jezeru“ ugostiti aktuelnog šampiona Srbije novosadsku Vojvodinu, u derbi utakmici 4. kola.