PETA POBEDA ZA REDOM

Grad

Rukometašice Radničkog su, u derbiju petog kola super B lige za žene, savladale ekipu Sloge u Petrovcu na Mlavi rezultatom 38:29, poluvreme 18:10. Kragujevčanke su petom uzastopnom pobedom ostale na deobi prvog mesta na tabeli sa ekipom Bora.

Ekipa Sloge se ovog leta pojačala, dovođenjem pet iskusnih igračica, što je dalo rezultat na samom početku utakmice. Stegnuto su ušle Kragujevčanke u meč, golman domaćina Snežana Ležaja je skinula 2 šuta i već u 3. minutu na semaforu je stajao rezultat 3:0, što je bio alarm za „buđenje“ gošći. Promenom odbrane, pojačanom agresivnošću, ekipa iz Kragujevca za samo 6 minuta, serijom od 6:1 je prešla u vođstvo (4:6, 9.min). Samo na momente Petrovčanke su uspevale da se rezultatski približe. U pojedinim trenucima su delovale nemoćno pred furioznim naletima Radničkog. Proradile su golmanke Pojužina i Hasanović, krila Ž. Pojužina i Ksenija Petrović su bukvalno radile šta su htele, što je dalo dodatnu snagu gošćama da pred sam kraj prvog dela golom nezaustavljive Bjelakove dođu do kapitalnih 9 golova prednosti (9:18, 29.min). Ipak u poslednjim trenucima Sloga smanjuje i na odmor se odlazi rezultatom 10:18.

I na početku drugog dela igre raspucane rukometašice Radničkog nastavile su sa agresivnom, ali i atraktivnom igrom i već u 35. minutu stekle su dvocifrenu prednost pogotkom Mileve Knežević (11:21). U tim trenucima četa Rodoljuba Kurandića je funkcionisala kao sat, na nevolju domaćina raspucao se i bekovski trio Stoiljković-Knežević-Veličković. Rasla je prednost gošći, ređale su se atraktivne odbrane golmana Radničkog, lucidni i maštoviti potezi u napadu, pa tako u 55-om minutu golom Teodore Veličković dolaze i do največe prednosti (21:35). Stručni štab Radničkog ukazao je šansu svim igračicama, a čast domaćina spašava Vanja Đorđević, koja serijom golova donosi pristojan zaostatak na kraju utakmice, za konačnih 29:38.

Sve igračice Radničkog su dale svoj maksimum, uz visok stepen angažovanja i požrtvovanosti, što deluje ohrabrujuće pred dve teške utakmice koje im predstoje.

U redovima domaćina najefikasnije su  bile Vanja Đorđević sa 9 i Ivana Arsić sa 6 pogodaka, dok su se kod Radničkog istakle Ksenija Petrović sa 8 i Ajlin Bjelak sa 7 postignutih golova. Igrač utakmice: Jovana Stoiljković

RK Sloga  – RK Radnički: 29:38 (10:18)

Petrovac: Hala “Dragutin Tomašević”. Gledalaca: 150
Sudije: Miloš I Đorđe Jevtić
Sedmerci: Sloga 2 (1), Radnički 5 (4)
Isključenja: Sloga 10 min, Radnički 10 min

Sloga:  Milojković (1 odbrana), Gajić 1, Katić, Arsić 6, Kostrešević 2, Pantelinac, Stojanović 1, Drpa, Miletić 4, Ljubomirović, Milošević, Đorđević 9, Gudžić 4, Ležaja (8 odbrana), Protić 4.

Radnički: J. Pojužina (11 odbrana), Veličković 5, Srećković, Bjelak 7, Vasić , Knežević 4, Blagojević 2, Hasanović (9 odbrana,sedmerac), Vlašković, Filipović 2, Todorović 1, T. Petrović , K. Petrović 8, Stoiljković 5, Ž. Pojužina 4.

Narednog vikenda rukometašice Radničkog će ugostiti ekipu Kikinde u SBB hali Jezero.