Pobedom u Nišu, odbojkaši Radničkog popravili saldo na tabeli

Odbojkaši Radničkog su u drugom kolu BPŠ Superlige popravili utisak sa starta šampionata, savladavši ekipu OK Niš u gostima rezultatom 0:3 (21:25,22:25,16:25) i tako popravili bodovni saldo na tabeli.

Krenuli su odlično Šumadinci u nameri da isprave kiks iz duela sa Spartakom i lako došli do startnog vođstva 0:3, nastavili u istom ritmu i ubrzo je na semaforu stajao rezultat 4:9. Prenule su se Nišlije i malo po malo anulirali vođstvo Radničkog, stigavši na minus 1 (15:16). Vratio se u igru Radnički i blokom Radevića ponovo stiče startnu prednost (15:18) što je nateralo klupu domaćina da posegne za minutom odmora. Održavali su Kragujevčani prednost, sve do as servisa Jelića za 21:22. Reagovao je šef struke gostiju Kobiljski i savetima pokrenuo svoje igrače koji smečom Ivankovića uspešno privode kraju prvi deo igre rezultatom 21:25.

Krenuo je izjednačeno drugi set, domaćin je pokušao svim snagama da stekne početnu prednost, no gosti se nisu dali. Nakon 5:5 gosujući odbojkaši preuzimaju inicijativu i dolaze do velikih 5 poena prednosti (6:11). Uspele su Nišlije da u jednom trenutku smanje na 3 razlike (15:18), no Radnički se vraća u igru (16:22). Kratkotrajno opuštanje pri kraju ovog dela susreta (22:24) je rešio Koprivica poenom za konačnih 22:25.

I treći set OK Niš se držao u egalu sve do trećine ovog dela igre. Nišlije imaju vođstvo 9:8, no Radnički brzo vraća posed lopte i blokom Rikarda prvi put stiče 2 poena prednosti (9:11). Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim, pa tako nakon rezultata 11:17, beležimo i ubedljivih 12:21. Šumadinci blokom Kovača rešavaju meč konačnim rezultatom 16:25.

Svi igrači Radničkog su dali svoj maksimum u osvajanju celog plena, ali se moraju istaći role kapitena Alekse Matića i Vuka Ivankovića.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Matić sa 14 i Ivanković sa 10 osvojenih poena, dok su kod domaćina najuspešniji bili Jelić sa 14 i Pržić sa 12.

OK NIŠ – RADNIČKI  0:3 (21:25,22:25,16:25)