PODMLAĐENI RADNIČKI SIGURAN U KUPU

Vaterpolisti Radničkog plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su u meču osmine finala savladali ekipu Beograda, na bazenu SC „Park“, rezultatom 16:11.

Podmlađena ekipa Kragujevčana, bez nekoliko standardnih prvotimaca, odlično je otvorila utakmicu i posle šest minuta vodila 5:0.

Radnički je na odmor otišao sa sedam golova „viška“ (11:4), a u nastavku susreta imao je i maksimalnih „plus osam“ – 13:5. Ipak, Beograđani su do kraja meča smanjili zaostatak i došli do koliko-toliko pristojnijeg poraza od pet golova razlike.

Najefikasniji akteri susreta bili su igrači Beograda, Miloš Šuberić i Edi Alijagić, sa po pet golova, a preostali pogodak postigao je Jovan Šuberić. U pobedničkom timu prednjačio je Gijom Dino sa četiri gola, Nemanja Stanojević i Luka Pljevančić postigli su po tri, Vukašin Ganić i Nikola Stanković po dva, a Petar Mitrović i Mateja Đorđević po jedan.

Žreb za četvrtfinale održaće se u petak od 12 časova.

Radnički u subotu od 19.30 časova nastavlja nastup u Regionalnoj A2 ligi, a u goste mu dolazi ekipa Valjevo Gorenja.

Beograd – Radnički 11:16 (2:6, 2:5, 4:3, 3:2)

KRAGUJEVAC – Zatvoreni bazen SC „Park“. Gledalaca: 200. Sudije: Balažević i Stefanović (obojica iz Beograda). Isključenja: Beograd 6, Radnički 11. Peterci: Beograd 1(1), Radnički 1(0).

BEOGRAD: Spasojević, Šaban, Stamatov, M. Šuberić 5, Tasić, Alijagić 5, J. Šuberić 1, Lovadinov, Jokić, Đujić, Filipović.

RADNIČKI: Milutinović, Mitrović 1, Stanojević 3, Ganić 2, Radovanlija, Đorđević 1, Panić, Dino 4, Čkovrić, Vulović, Tanasijević, Stanković 2, Đerković, Pljevančić 3.