photo by Nebojsa Raus

Prva, istorijska pobeda FK „Kragujevca” – Savladan „Jovanovac” (mlađi)

Fudbal Grad

I, kao što su najavljivali iz stafa FK „Kragujevca”, danas, nešto iza podne ostvarena je i prva pobeda kluba u sezoni (i, novijoj istoriji). Na terenu „FK Kragujevčana” legendarnoj „Jazbini” u Košutnjaku u Trećem kolu Treće gradske lige (stvarno ispade „treća sreća) posle početnog poraza i nerešenog meča savladan je FU (Fudbalsko udruženje) „Jovanovac” (mlađi klub od dva iz ovog naselja) sa rezultatom 2: 1. Čestitamo.

Golove za domaće iz „Kragujevca” postigli su Nikola Đorđević (17. minut) i Vasilije Adamović (60) minut dok je čast gostujućih „Jovanovčana” (mlađih) donekle odbranio počasnim pogotkom Bojan Živković dva minuta pred kraj meča. Posle derbija dva najmlađa sportska kolektiva u našem (pri)gradu FK „Kragujevac 1996” je naredne nedelje, 27. septembra ponovo domaćin na svojoj „Jazbini” tradicionalno neugodnom „Bukurovcu” dok će FU „Jovanovac 2020” gostovati na za igru sa velikim entuzijazmom uvek spremnom „Stanovi 1941”.