RADNIČKI 1923: Raičević, Markišić, Ilić M., Todorović T. (od 87. Cvjetinović), Vujasin (od 91. Arsenijević), Todorović A., Aleksijević, Petrović, Maksimović, Zdravković, Ilić O. (od 62. Kovačević)

BUDUĆNOST: Knežević, Osman, Lučić, Dobrijević, Jeličić (od 70. Reljić), Jagodić (od 54. Peralović), Oreščanin, Đorđević, Vidić (od 18. Malović), Milošev, Vladisavljević

Sudija: Jovan Šegrt (Beograd)
Pomoćnici: Goran Bogićević (Beograd) i Ivan Krstić (Jakovo)

Strelac: Vujasin, u 50. minutu

Žuti kartoni: Markišić, Ilić M., Maksimović (Radnički 1923); Milošev, Đorđević, Jeličić, Lučić, Vladisavljević

Fudbaleri Radničkog 1923 savladali su  ekipu Budućnosti iz Dobanovaca, rezultatom 1 – 0. Strelac pobedonosnog pogotka bio je Mile Vujasin, u 50. minutu. Ekipa Radničkog 1923 tako je, još jednom minimalnom, ali vrednom pobedom, ubeležila nova tri boda.

U jednoj veoma čvrstoj utakmici, u prvom delu igre domaći tim nije prikazao najbolje izdanje. Već na samom početku utakmice, prvi udarac ka golu Radničkog 1923 uputio je Milošev, ali je Raičević izbacio u korner, da bi zatim pokušao i Dobrijević, ali je lopta završila pored gola. Maksimović u 25. minutu nije iskoristio grešku golmana gostiju. Pet minuta kasnije za domaći tim po desnoj strani probio se Vujasin, i šutirao sa otprilike 30 metara, ali je Knežević bio na mestu. Pokušao je kasnije i Aleksa Todorović, ali je njegov udarac izblokiran. Do kraja prvog poluvremena, Radnički 1923 stremio je ka golu ekipe Budućnosti, a pred sam istek prvih 45 minuta za goste je pokušao Milošev, ali nije bio precizan.

Nakon ne tako dobrog prvog poluvremena, u drugom delu igre fudbaleri Radničkog 1923 pružili su odličnu partiju i zasluženo trijumfovali. Akcije kragujevačke ekipe praćene su snažnim aplauzom sa tribina, a pesma navijača donela je dodatnu energiju igračima Radničkog 1923 i ulepšala atmosferu na današnjoj utakmici. Na početku drugog poluvremena, Vujasin je došao do lopte i šutom po zemlji poslao je loptu pravo u gol. Nešto kasnije, u 56. minutu, nakon što je Tomislav Todorović izveo korner, Zdravković je glavom loptu poslao pored gola. Dva minuta kasnije u prilici se ponovo našao Vujasin, ali je ta lopta otišla preko gola. Pet minuta pre kraja utakmice, Tomislav Todorović našao se ispred golmana i šutirao je pravo u njega.

Nakon današnje utakmice, fudbaleri Radničkog 1923 zasluženo će odmarati, a već od ponedeljka počinju sa pripremam za naredni susret protiv ekipe Sinđelića, koji je na programu u nedelju, 16. septembra, od 16 časova.

Piše: FK Radnički 1923

Fotografija: Radnički 1923