Radnički bolji od Kolubare

Košarka Sport

Utakmica 5. kola KLS između domaćeg Radničkog i gostujuće ekipe iz Lazarevca počela je nervozno što se tiče domaćina. Početno vođstvo od 5:0 za goste je probudilo Kragujevčane koji se brzo zbijaju redove i preokreću rezultat na 13:8. Celo prvo poluvreme je proteklo u igri koš za koš što odslikava i rezultat prvog poluvremena 35:32 za domaćina.

Radnički kreće mnogo angažovanije u drugo poluvreme i odlazi na 11 poena viška. Lazarevčani sa par dalekometnih šuteva se vraćaju na minus 4 ali to je sve što su uspeli da urade. Novom mini serijom Radnički ponovo odlazi na bezbedno odstojanje koje je u jednom trenutku iznosili i 17 razlike.

Rezultat 77:64 najbolje odslikava odnos snaga na ovoj prvenstvenoj utakmici.

U narednom 6. kolu naši momci dočekuju OKK Beograd u subotu 30.10.2021 u SBB hali Jezero.