Radnički bolji od Sloge

Radnički je zabeležio i drugu pobedu na gostujućem terenu, savladavši Slogu u Kraljevu rezultatom 81:87 (18:16, 17:22, 17:21, 29:28).

Prva četvrtina je prošla u izjednačenoj borbi u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu. Viđena je čvrsta igra sa obe strane, a na kraju prvih 10 minuta, domaći je imao 2 poena prednosti.

Drugi period mnogo bolje otvara ekipa Radničkog i već u 2.minutu četvrtine odlazi na +6 (18:24). Sloga uzvraća udarac i vraća se u igru sa 5 vezanih poena. Katić i drugovi ubrzavaju igru i uspevaju da dođu do maksimalnih 9 poena prednosti na nepunih 2 minuta do poluvrmena. Međutim, uporna ekipa Sloge, još jednom podiže ritam svoje igre i na poluvremenu je bilo samo +3 za ekipu trenera Vukotića (35:38).
Nakon izlaska iz svlačionice, Radnički odigrava opet sjajan početak četvrtine i odlazi na dvocifrenu prednost trojkom Dumića na polovini treće deonice. Naravno, još jedan talas Sloge je bio očekivan. Vrlo brzo se dižu iz pepela i vraćaju se na pristojnu razliku pred početak završnog dela meča.

Četvrta četvrtina donosi isti scenario. Radnički drži prednost, a Sloga uspešno preti i dolazi do izjednačenja posle 4 minuta u poslednjem periodu igre. Domaćin, pod naletom i velikom motivacijom, 2 minuta kasnije, dolazi i do vođstva. Radnički, nakon tajm auta, trojkom Nedeljkovića vraća prednost na svoj konto. Nastavlja se rezultatska klackalica sve do 2 i po minuta do kraja kada Radnički posle greške domaćih igrača odlazi na +3 (72:75). Sloga brzopleto pokušava da se vrati u meč što ekipa Radničkog kažnjava i sa dva uspešno rešena napada odlazi na velikih +8 pred ulazak u poslednji minut utakmice. No, to nije bio kraj drami. Barać „iz tajm auta“ pogađa šut za 3 poena i u poslednji minut meča ulazi sa minusom od 5 poena. Iskusni Đerasimović tada vraća Kragujevčane na 7 poena prednosti. Nakon naizmeničnog izvođenja slobodnih bacnja, u kojima su obe ekipe bile izjednačene, Karapandžić pogađa šut za 2 poena i uz dodatno bacanje, primorava trenera Vukotića na poslednji tajm aut. Rezultat je u tom trenutku bio 81:85. Kapiten tada preuzima stvari u svoje ruke i pogotkom u narednom napadu rešava pitanje pobednika.

U redovima Sloge, bolji od ostalih, bili su Simeunović sa 16 poena i 8 skokova, Samojlović sa 18 poena i Karapandžić sa 13 poena.
Raško Katić je po starom dobrom običaju bio najbolji igrač Radničkog sa 23 poena, 6 skokova i 4 asistencije, a imao je odličnu podršku u Nedeljkoviću i Raičeviću koji su meč završili sa 15, odnosno 12 poena. treba istaći i dobru partiju Marka Ilića, koji se vraća iz povrede, sa upisaniih 10 poena i 6 skokova.