Radnički lako do novih bodova

Rukometašice Radničkog su u susretu 18. kola Superlige za žene sigurnom i raznovrsnom igrom savladale ekipu ŽRK Vrbas iz istoimenog grada rezultatom 32:19, poluvreme 21:10 i tako  zabeležile važnu pobedu u trci za plasman u plej-of. Kragujevčanke se i dalje nalaze na petom mestu na tabeli sa osvojena 22 boda i utakmicom manje.

Oba večerašnja rivala su nastupila u oslabljenim sastavima, lišeni usluga najiskusnijih igračica. Radnički je u prvom delu šampionata teškom mukom, nakon preokreta savladao Vrbašanke, pa se očekivao susret sa većom dozom neizvesnosti. Tako je i počelo, protivnici su se smenjivali u vođstvu, Kragujevčanke su nešto nervoznije otvorile utakmicu, ne iskoristivši par kontranapada i u 7. minutu rezultat je glasio 4:4. Prelaskom na 5-1 odbrambenu formaciju, situacija na terenu se drastično menja u korist domaćih rukometašica. Agresivna odbrana je čini se zbunila gošće, a uz to Marijana Ilić je skinula par šuteva, što im je ulilo dodatnu sigurnost u fazi napada i već u 16. minutu pogotkom Teodore Veličković prednost je porasla na 11:5. Nastavak ovog dela igre ništa dobro nije doneo gošćama, proradila je dalekometna artiljerija i saradnja sa kružnim napadačima Bjelakovom i Stošićevom, sjajno se u novoj ulozi snašla Ksenija Petrović, imponovala je sigurnost najiskusnije Katarine Stepanović i već tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Kragujevcu, što je pokazao i rezultat na poluvremenu 21:10.

Velika prednost u prvom delu igre je u uvodnim minutima drugog dela poluvremena dala mogućnost stručnom štabu Radničkog da na parket SBB dvorane Jezero pošalje mlade snage i proveri njihovu trenutnu formu. Ništa bitno se u koncepciji igre nije promenilo. Samo u jednom trenutku u 45. minutu Vrbašanke su uspele da svedu prednost domaćina na jednocifrenu vrednost, 24:16, no postava Radničkog koja je retko u ovom sastavu je profunkcionisala, stegla u odbrani, proradio je brz protok lopte, kao i juniorska reprezentativka Amina Hasanović na golu, sevnuli su ubitačni kontranapadi i prednost Kragujevčanki je ponovo počela da raste. Rukometašice iz omladinske škole, potpomugnute rezervistima i sa jednom do dve prvotimke su održavale prednsot i rutinski privele utakmicu kraju konačnim rezultatom 32:19.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Ajlin Bjelak, Milijana Stošić i Ksenija Petrović sa po 6 postignutih golova, dok je kod gošći titulu najboljeg strelca ponela Dušana Kovačić sa 10 pogodaka.

Igrač utakmice: Ajlin Bjelak (Radnički)

RK Radnički – ŽRK Vrbas: 32:19 (21:10)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca:/
Sudije: Branislav Đokić, Boban Blagojević
Sedmerci: Radnički 2 (2), Vrbas 5 (2)
Isključenja: Radnički 4 min, Vrbas 4 min

Radnički: Nedeljković 1, Veličković 5, Stojanac, Bjelak 6, Stošić 6, Stepanović 5, Blagojević, Hasanović (5 odbrana), Vlašković 2, Ilić (5 odbrana, 2 sedmerca), Petrović 6, Agatunović, Stoiljković, Kolak, Vasović, Rašković 1.

Bor: Malenović 2, Trifunović, Petrović 4, Radulović 2, Z. Petrović 1, Cvelf, Vasiljković, Kovačić 10, Marković, Rojević, Bulatović (12 odbrana).