RADNIČKI NEREŠENO SA PRIMORJEM

U derbiju drugog kola Lige 6 za plasman u Regionalnu A1 lig, vaterpolisti Radničkog odigrali su nerešeno sa Primorjem iz Rijeke, na svom bazenu, rezultatom 10:10, iako su u većem delu meča imali od dva do tri gola prednosti.

Kragujevčani su sjajno otvorili meč i pogocima Vukašina Ganića prvu četvrtinu okončali u svoju korist sa 2:0, a zatim se lepim golom nadovezao Aleksa Manić za „plus tri“. Gosti su do prvog gola stigli posle tačno 10 minuta igre, kaada je odlični centar Lovro Paparić, sproveo odbitak u mrežu fenomenalno raspoloženog golmana Lazara Dobožanova, sa igračem više.

Igralo se potom „gol za gol“ sve do poluvremena (5:3), a sredinom treće deonice  Primorjaši su iskoristili još jednu brojčanu prednost, preko Srđana Aksentijevića  i prišli na samo gol zaostatka – 6:5. Međutim, Šumadinci su se odmah vratili na tri gola „viška“, ali da sa tom razlikom ne uđu u poslednju deonicu, pobrinuo se ponovo Aksentijević – 9:7.

U odlučujućem periodu došlo je da pada u igri Radničkog, pogotovo u napadu, što su gosti iskoristili i uspešnim napadima sa igračem više poravnali rezultat, preko Marosa Tkača i Bojana Cara – 9:9. Najefikasniji akter susreta, Vukašin Ganić, svojim petim pogotkom vratio je Radnički u vođstvo dva i po minuta pre kraja (10:9), a posle prave drame i pomalo nejasnog isključenja golmana Radničkog Lazara Dobožanova, kapiten Duje Peroš je 47 sekundi pre kraja poslao loptu u nebranjenu mrežu, postavivši konačan rezultat.

Petostrukog strelca Ganića donekle je pratio Gijom Dino sa dva gola, a po jedan su postigli Nemanja Radovanlija, Ivan Gusarov i Aleksa Manić. U ekipi Primorja prednjačio je Srđan Aksentijević sa četiri gola, Maros Tkač i Lovro Paparić postigli su po dva, a Duje Peroš i Bojan Car po jedan.

Pored toga što su ispustili pobedu, Kragujevčani su propustili i šansu da se izjednače sa Solarisom na prvom mestu, pošto su Šibenčani takođe odigrali nerešeno na svom bazenu, protiv Budve, pa je poredak u borbi za viši rang ostao nepromenjen. Solaris je prvi sa 34 boda, Radnički je drugi sa 32, a Budva treća sa 29. Sada je izvesno da će se u poslednja tri kola između ova tri rivala tražiti putnici u A1 ligu, pošto su Primorje i Nais sakupili 25 bodova.

Uprkos gorkom ukusu remija i osećaju da su njihovi ljubimci zaslužili ceo plen, navijači Radničkog, koji su i ovoga puta ispunili tribine, mogu da budu zadovoljni uzbudljivom i neizvesnom vaterpolo predstavom, kakvu su akteri i najavljivali.

Šansu da se vrate na prvo mesto, Kragujevčani će imati u još jednom derbiju u „Parku“, u direktnom duelu sa Solarisom, u nedelju 24. februara, od 19.30 časova.

Radnički – Primorje 10:10 (2:0, 3:3, 4:4, 1:3)

KRAGUJEVAC – SC „Park“. Gledalaca: 600. Sudije: Putniković (Beograd), Matijašević (Zagreb).

RADNIČKI: Dobožanov, Mitrović, Stanojević, Ganić 5, Radovanlija 1, Tanasijević, Panić, Dino 2, Vasić, Gusarov 1, Manić 1, Tomašević, Gavrilović, Pljevančić.

PRIMORJE: Čubranić, Čunko, Bubnjak, Put, Peroš 1, Blažić, Tkač 2, Rakovac, Petrić, Vrlić, Paparić 2, Aksentijević 4, Milošević, Car 1.