RADNIČKI PONOVO DELI PRVU POZICIJU

Rukometaši Radničkog su u okviru 14. kola Super B lige za muškarce savladali ekipu Jagodine iz istoimenog grada rezultatom 31:28. Kragujevčani su se ovim trijumfom ponovo našli na deobi prvog mesta na tabeli sa ekipom Hajduk Veljka iz Negotina.

Početno ispitivanje snaga prvi prekidaju domaći igrači golom Mutavdžića iz kontranapada u 6. minutu, kojim stiču prvu opipljiviju prednost (5:2), međutim uporni Jagodinci ubrzo konsoliduju redove i prilaze na gol minusa (7:6, 17.min). Dugo je trebalo igračima Radničkog da slome otpor žilavih protivnika, koji su više puta prilazili na minimalan rezultatski zaostatak. Tek u finišu prvog dela igre, domaćin uspeva da stekne solidnu prednost pred odlučujući deo utakmice i na odmor  odlazi vođstvom 16:13.

Domaći rukometaši odlučno kreću na početku drugog poluvremena i u 39. minutu stiču prednost od 5 golova, koja se u tim trenucima činila nedostižna (21:16). Ni tada se gosti nisu predali i serijom 4:0 ponovo prilaze na minimalan zaostatak (21:20, 45.min). To je bio znak da domaćin krene da zada konačni udarac. Čuvar mreže Antelj je odbranio par izglednih šuteva gostiju, raspucali su se Medić i Tomić i uz asistenciju ostalih saigrača dolaze do nedostižne prednosti (30:23, 55 min). U poslednjih 5 minuta Jagodina je uspela da ublaži poraz, tako da je krajnji rezultat 31:28.

U redovima Radničkog najefikasniji su bili Dušan Medić sa 6 i Bojan Tomić sa 5 pogodaka, dok je kod gostiju Mihajlo Stevović  postigao  8 golova.

Igrač utakmice: Dušan Medić

RK Radnički  – RK Jagodina: 31:28 (16:13)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”.
Sudije: Ivan Mandić, Nemanja Kovačić
Sedmerci: Radnički 5 (5), Jagodina 2 (2)
Isključenja: Radnički 8 min, Jagodina 12 min

Radnički:  Antelj (9 odbrana), Stošić 1, Ristić 2, V.Stevanović, Mutavdžić 3, Lekić, Dobrosavljević 3, Medić 6, Kasalović, Knežević 2, M.Stevanović, Stanojev 4, Bogdanović 2, Jovanović (2 odbrane), Tomić 5, Prodanović 3.

Jagodina: Radisavljević (2 odbrane), Stojanović 4, Veselinović, Jelić 3, Stanojević 5, Božanić, Stevović 8, N.Jovanović 3, Radovanović, Petrović (1 odbrana), M.Jovanović, Gojković (6 odbrana), Avramović 2, Stevanović, Radojević 3.

U narednom, 15. kolu SBRL za muškarce, Radnički će gostovati u Žitorađi istoimenoj ekipi.