RADNIČKI PORAŽEN OD ZVEZDE

U poslednjem kolu ligaškog dela plej-ofa, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca poraženi su na gostovanju Crvenoj zvezdi, rezultatom 13:11. Kragujevčani su na startu dva puta bili u vođstvu, golovima Frolova i Stanojevića, ali su „crveno-beli“ preokrenuli serijom 3:0, golovima Tankosića, za „plus dva“ posle tri minuta igre u drugoj četvrtini (4:2).

Radnički je odgovorio na isti način i ponovo preokrenuo dva minuta pred odlazak na odmor (5:4), ali je to bilo dovoljno vremena da Beograđani na poluvremenu budu u prednosti ­– 6:5.

Nastavili su domaći u istom ritmu i početkom treće deonice došli do tri gola „viška“ (8:5), posle čega izabranici Uroša Stevanovića nisu uspeli da se vrate u igru.

U ekipi Radničkog prednjačio je mladi bek Nemanja Stanojević sa četiri gola, dok su po dva postigli Gijom Dino i Danil Frolov. Na drugoj strani najraspoloženiji bio je Bursać sa 3 pogotka.

Kragujevčani su tako ispustili lidersku poziciju, pa će najverovatnije u plej-of ući sa trećeg mesta, u zavisnosti od učinka Šapca u poslednjem meču. U slučaju takvog ishoda u polufinalu će se ponovo sastati sa Zvezdom.

Crvena zvezda – Radnički 13:11 (3:2, 3:3, 5:3, 2:3)

BEOGRAD – Bazen: „Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Golijanin i Raković (obojica iz Beograda). Isključenja: Crvena zvezda 8, Radnički 10.

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 2, Maksimović 1, Bursać 3, Perković 1, Martinović, Bitadze 1, Milojević 1, Ilić 1, Kovačević, Šulc 2, Radović 1, Todorovski, Ljubenović.

RADNIČKI: Dobožanov, Pljevančić, Stanojević 4, Ganić, Radovanlija, Tanasijević, Panić, Dino 2, Đorđević 1, Gusarov 1, Frolov 2, Tomašević 1, Đerković, Vulović