RADNIČKI PROTUTNJAO BUDVOM

U sedmom kolu Regionalne A2 lige, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca ubedljivo su slavili na gostovanju kotorskom Kataru, u Budvi, rezultatom 11:4.

Kragujevčanima je bilo potrebno nešto više od pet minuta da povedu, pogotkom iz kontre Nemanje Stanojevića, a tim rezultatom okončana je i prva četvrtina (1:0). Nastavak susreta bio je znatno efikasniji, s tim što je mreža golmana Radničkog Lazara Dobožanova ostala netaknuta u prvom poluvremenu, a gosti su u drugoj deonici postigli četiri gola i na veliki odmor otišli sa vođstvom 5:0.

Kotoranima je bio potreban 21 minut, iliti nešto više od dve i po četvrtine, da preko Dušana Milaša iz kontranapada dođu do pogotka (5:1), ali je onda usledila serija srpskog predstavnika 3:0, za vođstvo 8:1. Pred ulazak u poslednju deonicu Milaš je na kratko zaustavio niz gostiju, ovoga puta iz igrača više, nakon što je izborio isključenje, međutim, Radnički je u finišu meča došao do dvocifrene brojke i ubedljive pobede.

Velike zasluge za mali broj primljenih golova pripadaju i golmanu Dobožanovu, koji je za tri četvrtine zaustavio devet protivničkih šuteva, a samo je dva puta savladan (81,8 odsto odbrana).

Šumadince je predvodio Francuz Gijom Dino sa četiri gola, a pratili su ga Ivan Gusarov i Nikola Tomašević sa po dva, dok je jedina svetla tačka u ekipi Katara bio Dušan Milaš sa tri pogotka.

Pred Kragujevčanima je četvrtfinale Kupa Srbije sa Crvenom zvezdom, koje ih u Kragujevcu očekuje u subotu, 8. decembra, od 19.30 časova. Besplatne ulaznice za taj spektakl mogu se nabaviti u Kafe-baru „Sonas“, na info pultu Zatvorenog bazena Sportskog centra „Park“, kao i u kancelariji KVK Radničkog na bazenu.

Kataro – Radnički 4:11 (0:1, 0:4, 2:3, 2:3)

BUDVA – Gradski bazen. Sudije: Jakov Blašković (Hrvatska), Nikola Arnaut (Crna Gora). Igrač više: Kataro 11(2), Radnički 8(3). Peterci: Kataro 0, Radnički 0.

KATARO: Mandić, Božović, Vujošević, Marković, Mršić, Milić 1, Jašović, Vujović, Milaš 3, Vuksanović, Dončić, Gopčević, Marinković, Pajović. Trener: Vičević.

RADNIČKI: Dobožanov, Mitrović, Stanojević 1, Stanković 1, Radovanlija, Đorđević, Panić, Dino 4, Vasić, Gusarov 2, Manić, Tomašević 2, Đerković, Pljevančić 1. Trener: Stevanović.