RADNIČKI SE PROŠETAO ZADROM

Društvo Sport

U osmom kolu Regionalne A2 lige, vaterpolisti Radničkog očekivano lako su slavili na gostovanju ekipi Zadra, rezultatom 16:8, i ostali na čelu tabele sa maksimalnim učinkom.

Kragujevčani su u Zadar otputovali bez trojice najiskusnijih igrača, kapitena Nikole Tomaševića, njegovog zamenika Sergeja Lobova i reprezentativnog golmana, Lazara Dobožanova, kao i povređenog Nemanje Radovanlije, ali su i u kombinovanom sastavu bili prejaki za svog rivala.

Zadrane je sa dva gola u prva dva napada otvorio mladi Stefan Branković, a zatim je Roko Jurišić na kratko prekinuo seriju gostiju (2:1). Revija golova Kragujevčana u prvoj četvrtini odmah je nastavljena, nadovezali su se Stanojević, Dino, Lukić i Toholj, pa su prvi mini predah dočekali sa ubedljivim vođstvom – 7:1.

Radnički je na startu druge deonice imao i „plus sedam“ (8:1), ali su domaći uspeli da smanje zaostatak i na odmor odu sa pet golova zaostatka (10:5).

U nastavku susreta Šumadinci su još malo dodali gas i pobedu učinili ubedljivijom.

Najefikasniji bio je Francuz Gijom Dino sa četiri gola, a pratili su ga Nebojša Toholj i Stefan Branković sa po tri

Pred vaterpolistima Radničkog su dva susreta sa niškim Naisom, najpre u sredu, od 19 časova, u četvrtfinalu Kupa Srbije, a zatim u petak, od 21 čas, u okviru devetog kola Regionalne A2 lige.

Zadar – Radnički  8:16 (1:7, 4:3, 2:3, 1:3)

ZADAR – Gradski bazen. Gledalaca: 200.

ZADAR: Vukojević, A. Martinović, Cicero, Jajčinović 1, Čačić, Jovančević 1, Donđivić, Škaro 1, Magaš 1, Stanić, Zelić 1, Jurišić 1, L. Martinović, Vrbnjak 2. Trener: Jovančević.

RADNIČKI: Virijević, Branković 3, Stanojević 1, Janković 2, Toholj 3, Frolov, Tanasijević, Dino 4, Panić, Stanković 1, Lukić 1, Đorđević 1, Todorovski, Pljevančić. Trener: Stevanović.