RADNIČKI SIGURAN PROTIV VOJVODINE

Društvo Sport

U srpskom okršaju trećeg kola Regionalne A2 lige, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca bili su sigurni na gostovanju ekipi Zemuna, rezultatom 11:5, upisavši tako i treći trijumf.

Posle početnog „opipavanja“ snaga u prvoj četvrtini, koju su dobili sa 3:2, Kragujevčani su dodali gas u napadu i poboljšali igru u defanzivi, pa su na odmor otišli sa „plus tri“ (5:2).

U istom ritmu Radnički je nastavio i u drugom poluvremenu i serijom 3:0 stigao do velikih šest golova „viška“ (8:2). Zemunci su na kratko prekinuli seriju protivnika, pogocima sa igračem više (8:4), ali samo na kratko pošto su gosti ponovo vezali tri gola i u poslednju deonicu ušli sa velikom zalihom – 11:4. Do kraja susreta Šumadinci su održavali stečeno vođstvo i sigurno priveli meč kraju.

Najefikasniji bio je Nebojša Nebojša Toholj sa tri gola, a pratili su ga Stefan Branković, Danil Frolov i Gijom Dino sa po dva.

Kragujevčani nastavljaju u jakom ritmu, pošto ih već u sredu, od 20.45 časova, očekuje gostovanje Medveščaku iz Zagreba.

Zemun – Radnički 11:5 (2:3, 0:2, 2:6, 1:0)

BEOGRAD – Bazen: „11. april“. Sudije: .

ZEMUN: Tanović, Milošević, Mihailović, Vasiljević 1, Perković 1, Ljubenović 1, Jović, Kecojević, Jovanović, Maksimović 1, V. Vukazić, M. Vukazić, Sretković, Japundžić 1. Trener: Vukotić.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 2, Stanojević, Janković, Toholj 3, Frolov 2, Lobov 1, Dino 2, Panić, Radovanlija, Lukić, Tomašević, Todorovski, Pljevančić 1. Trener: Stevanović.