RADNIČKI SIGURNOM IGROM DO ČETVRTE POBEDE U NIZU

Sport

Rukometašice Radničkog su, u okviru četvrtog kola super B lige za žene, savladale prošlogodišnjeg rivala iz baraža, ekipu Mladog Radnika rezultatom 27:9 (poluvreme 13:12) i tako ostale na liderskoj poziciji na tabeli sa maksimalnim učinkom.

Znale su Kragujevčanke da ekipa iz Radinca neće biti lak zalogaj, da ih krasi borbenost i upornost, što se na početku utakmice i potvrdilo. Rezultatska klackalica ukazivala je na tvrdu utakmicu. U četvrtom minutu Radnički je ostao bez Jelene Pojužine, koja se u pokušaju da spreči kontranapad sudarila sa protivničkom igračicom, a sudije su to okarakterisale kao start za direktni crveni karton. Na gol je stala povređena Amina Hasanović i činilo se da će Mladi Radnik upravo zbog te činjenice imati prednost. Velika želja kadetske reprezentativke došla je do izražaja. U periodu igre gol za gol, gde su gošće uvek izmicale, Hasanovićeva je odbranila dva sedmerca i tako ulila neophodnu sigurnost svojim saigračicama. Radnički je konačno došao do vođstva u 17. minutu, golom Jovane Stoiljković, a najveću prednost domaće su stekle u 25. minutu pogotkom Ksenije Petrović (12:9). Na veliki odmor ekipe odlaze minimalnom prednošću domaćeg tima 13:12.

U drugom poluvremenu, serijom od 3:0, pogotkom Mileve Knežević, Kragujevčanke su stekle 4 gola prednosti za manje od 3 minuta igre (16:12). Velika borbenost i maksimalna angažovanost u fazi odbrane je došla do izražaja, krenule su kontre, najjače oružje tima sa Lepenice i stvari su počele da dolaze na svoje mesto. Samo u jednom momentu u 45. minutu, gošće su uspele da smanje prednost na 3 gola (19:16) ali je u tim trenucima ponovo „proradila“ Hasanovićeva, raspucale su se Teodora Veličković i Ksenija Petrović i tako im raspršile sve nade o preokretu. Do kraja utakmice, uz par atraktivnih poteza i golova, Radnički je sigurnom igrom priveo utakmicu kraju konačnim rezultatom 27:19 i tako sveo protivnice na samo 7 datih golova u drugom delu igre.

U redovima Radničkog najefikasnija je bila  Teodora Veličković sa 7 pogodaka, a u stopu je pratila Mileva Knežević sa 6 golova. Kod gošći 4 igračice imale su istovetan učinak, sa po 3 postignuta gola (Ristić, Obrenović i sestre Ninić).Igrač utakmice: Teodora Veličković.

Radnički  – Mladi Radnik 27:19 (13:12)

Kragujevac SBB Hala “Jezero”. Gledalaca: 100
Sudije: Marko Jovanović, Dušan Petrović
Sedmerci: Radnički 2 (1), Mladi Radnik 6 (4)
Isključenja: Radnički 12 min, Mladi Radnik 10 min

Radnički: J. Pojužina (1 odbrana), Veličković 7, Srećković 1, Bjelak 1, Nedeljković, Vasić , Knežević 6, Blagojević, Hasanović (10 odbrana), Vlašković, Filipović , Todorović , T. Petrović 1, K. Petrović 5, Stoiljković 5, Ž. Pojužina 1

Mladi Radnik: Mitrović (9 odbrana) 1, Ristić 3, Obrenović 3, Paločević 2, Đorđević 2, M. Ninić 3, N. Ninić 3, Miloradović, Filipović, Torbica, Stojanović, Anđelović, Kojić 1, Tešić 1, Virijević.

Narednog vikenda, u okviru petog kola SBRL za žene, Radnički očekuje derbi meč u Petrovcu, gde će ih ugostiti domaća Sloga.