Radnički silovit u duelu sa Zvezdom

Rukometaši Radničkog su u derbi susretu 3. kola Arkus lige za muškarce obradovali svoje navijače, savladavši ekipu Crvene zvezde iz Beograda rezultatom 29:25, poluvreme 12:10 i tako uknjižili i drugu pobedu. Ovim trijumfom, Kragujevčani zauzimaju treće mesto na tabeli A grupe.

Uvek kada gostuje Crvena zvezda, ma gde se u tom trenutku nalazila na tabeli, zbog renomea i tradicije predstavlja neugodnog protivnika. Crveno beli su ove sezone u potpunosti renovirali tim sa 11 novih igrača, a pošto u prva dva kola nisu osetili slast pobede, očekivao se neizvestan duel. Kragujevčani su pak, nakon blede partije i poraza protiv Obilića tražili šansu da se iskupe pred svojim navijačima. Furiozno su krenuli momci u crvenim dresovima i već nakon 5 minuta igre stekli visoku početnu prednost, 4:0. Trebalo je vremena Beograđanima da se osveste od startnog šoka, stabilizuju igru i vrate se u rezultatski priključak (7:6, 17.min). Domaćin ponovo dodaje gas i već nakon 2 minuta golom Davidovića vraća vođstvo sa starta (10:6, 19.min). Usledilo je blago opuštanje domaćih rukometaša, tako da gosti smanjuju rezultat i na veliki odmor se odlazi vođstvom Šumadijskog superligaša 12:10.

Nakon poprilično neefikasnog prvog poluvremena, u drugom delu igre je usledio pravi revolveraški obračun, uprkos tome što obe ekipe imaju pouzdane čuvare mreže. Iako sa dva početna gola, Zvezda dolazi do izjednačenja (12:12, 33.min), Radnički nastavlja u svom stilu, agresivnom 5-1 odbranom i širinom u napadu ponovo dominira i u roku od samo 7 minuta na semaforu stoji ispisano 19:15 (40.min), a ubrzo i 20:16. I kada su svi pomislili da su Kragujevčani prelomili utakmicu, Beograđani se bude i uz par neiskorišćenih napada domaćina dolaze do izjednačenja (20:20, 47.min). Šumadinci ponovo dolaze do prednosti od jednog do dva gola preko efikasnih krila Barudžića i Utvića, lucidnim proigravanjima Stanojeva, dalekometnom paljbom Kasalovića i uz standardnog na golu Zlatanovića čuvaju stečeno vođstvo do samog kraja. U 58. minutu je viđen spektakularan cepelin Tubić-Barudžić, koji je potonji pretvorio u gol, a Davidović je samo stavio tačku na I svojim petim pogotkom za konačnih 29:25.

U redovima Radničkog najefikasniji su bili Miloš Barudžić sa 7i Veljko Davidović sa 5 pogodaka, dok je kod gostiju najubedljiviji od svih bio Viktor Matičić sa 11 postignutih golova.

Igrač utakmice: Miloš Barudžić (Radnički)

RK Radnički – MRK Crvena Zvezda: 29:25 (12:10)

Kragujevac: SBB hala Jezero. Gledalaca: 250
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić
Sedmerci: Radnički 1 (0), C. Zvezda 8 (7)
Isključenja: Radnički 10 min, C. Zvezda 14 min

Radnički: Tubić 2, Prodanović 1, Davidović 5, Mutavdžić, Dobrosavljević, Kasalović 4, D. Petrović, Barudžić 7, Knežević 2, Utvić 4, Stevanović, L. Đerić, Stanojev 4, Maljević, P. Petrović, Zlatanović (10 odbrana, sedmerac).

Crvena zvezda: Đurović 1, Jović 2, Lojaničić 1, Gemaljević (7 odbrana, sedmerac), Majec, Jelić (odbrana), Matičić 11, Blagojević, Breti, Laković 1, Marinković, Kikanović 4, Vučićević 5, Šljukić, Atanasov.

Narednog vikenda Radnički očekuje najteži mogući zadatak, gostovanje osmostrukom uzastopnom šampionu, ekipi Vojvodine iz Novog Sada.