Radnički slavio maksimalnim rezultatom

Društvo Sport

Odbojkaši Radničkog su u jedanaestom kolu BPŠ Superlige savladali u SBB hali Jezero ekipu OK Niša iz istoimenog grada rezultatom 3:0.

Radnički je u prvom delu šampionata ubedljivo slavio protiv ovog istog rivala, ali ih ta činjenica nije opustila, pogotovo što su gosti u Kragujevac stigli pojačani sa dva internacionalca iz Pakistana. Početno ispitivanje snaga i izjednačen rezultat prekida as servisom Ivanković za 4:2. Domaćin povećava prednost i pri rezultatu 9:5 gostujući trener reaguje minutom odmora, no Kragujevčani asom Toukhtena imaju plus 5 (11:6). Pad koncentracije domaćih odbojkaša, Nišlije koriste i asom Milovanovića prelaze u minimalno vođstvo (12:13), no Radnički prvo asom Ivankovića (14:13), pa potom smečom Koprivice ponovo vodi (17:14). Pomenutu prednost domaćin održava, a servisom Toukhtena ponovo ima plus 5 (22:17). Do kraja ovog dela igre rutinski održavaju prednost za konačnih 25:22.

Drugi set Kragujevčani kreću odlučnije, smečom Matića imaju 3 poena prednosti (5:2), a potom servisom Ivankovića dolaze do velikih 5 poena prednosti u ranoj fazi (9:4). U ovom periodu igre, domaći odbojkaši su sigurniji u svim elementima igre, a pri rezultatu 15:9 Nišlije su pokušale da tajm-autom prekinu seriju domaćina. Nedugo zatim Radnički vodi i 17:10, poslednji pokušaj gostiju da minutom odmora izbore preokret pri rezultatu 19:13 nije dao rezultata, tako da Kragujevčani sigurnom igrom osvajaju i drugi set rezultatom 25:16 za vođstvo od 2:0 u setovima.

U trećem setu se vodila izjednačena borba sve do rezultata 7:7, kada domaćin dodaje gas i smečom Ivankovića vode 10:8, što ponovo izaziva reakciju gostujućeg trenera. Minut odmora im nije doneo ništa dobro, razigrani igrači Radničkog lete po terenu i dolaze do velikih 6 poena prednosti u središnici seta (15:9). Uspešnim napadima Koprivice i Matića, te blokom Toukhtena Kragujevčani vode 23:14. Do kraja trećeg seta oba rivala osvajaju po 2 poena za konačnih 25:16 i maksimalni učinak Radničkog od 3:0 u setovima.

Najbolji pojedinci u redovima Radničkog su bili Ivanković sa 15 i Matić sa 13 osvojenih poena, dok su kod gostiju najuspešniji bili internacionalci Alashlam sa 14 i Garwas sa 6.

RADNIČKI – NIŠ 3:0 (25:22, 25:16, 25:16)

KRAGUJEVAC

Hala: SBB Jezero

RADNIČKI: Antić, Ivanković 15, Vidović, Pantović (libero), Vukmirović, Koprivica 4(1blk), Milutinović, Ricardo 2 (1 blk), Matić 13 (3 blk), Radević 7 (1 blk), Majstorović (libero), Kovač, Toukhten 12 (3 blk).

NIŠ: Mašulović 5, Savić 1, Jović, Milovanović 5, Miljković 1, Živanović 1 (1 blk), Alashlam 14 (2 blk), Jelić 3 (1 blk), Jovanović, Garwas 6.

Narednog vikenda u okviru 12. kola BPŠ Superlige, Radnički putuje u Požarevac gde će ih dočekati domaćin, ekipa Mladog radnika.