RADNIČKI U NIŠU „STAVIO ŠLAG NA TORTU“

Društvo Sport

U poslednjem kolu Regionalne A2 lige, vaterpolisti Radničkog slavili su na gostovanju niškom Naisu, rezultatom 13:11, i tako stavili šlag na tortu u izuzetno uspešnoj sezoni u kojoj su ostvarili 15 pobeda i jedan remi i sa prvog mesta izborili plasman u viši rang.

Kragujevčani su tako u meču koji se bodovao i za Super ligu osigurali prenos maksimalnog broja bodova u najelitnije srpsko takmičenje, koje će započeti sa prvog mesta, sa 12 poena.

Nije Šumadincima bilo nimalo lako na „Čairu“, gde Nais igra izuzetno tvrdo. Nišlije su povele već u prvom napadu, pogotkom Vukašina Ganića koji je ponikao u Kragujevcu, a od ove sezone igra za Nais. Međutim, gosti su odmah preokrenuli sa dva vezana pogotka Sergeja Lobova (2:1), a potom održavali minimalnu prednost sve do finiša poluvremena, kada je Latinović vratio domaće u vođstvo – 7:6.

Potpuno drugačija slika na bazenu viđena je u drugom poluvremenu. Preokret Radničkog odmah su inicirali Dino, Stanojević i Lukić, pa su sredinom treće deonice otišli na „plus dva“ (9:7), a u poslednju četvrtinu i sa tri gola „viška – 11:8.

Seriju su nastavili i u četvrtom periodu, pa su stekli maksimalna četiri gola prednosti (12:8), ali se Nišlije nisu predavale, pa su prepolovile zaostatak (12:10).

Sam finiš susreta obeležio je nesportski potez kapitena domaćih Dragana Miloševića, koji je dva minuta pre kraja udario Francuza Gijoma Dina preko vode, po završetku akcije i zaradio isključenje do kraja meča. Posle toga Nišlije u bazenu do kraja bile sa igračem manje, a Kragujevčani su održavali prednost.

Najefikasniji sa četiri gola bio je novopečeni reprezentativac iz redova Radničkog, Nemanja Stanojević, koji konkuriše za sastav seniorske reprezentacije Srbije u duelu sa Španijom 10. marta. Na drugoj strani, Nemanja Šilj postigao je tri gola.

Radnički je sezonu završio na prvom mestu sa 46 bodova, tri više od Solarisa iz Šibenika koji će zahvaljujući jučerašnjoj odluci UO Regionalne lige takođe u viši rang, dok će trećeplasirano Primorje (36) u baraž.

Pred Kragujevčanima je jednomesečna pauza pred Super ligu, dok će Nišlije za najelitnije srpsko takmičenje morati da se izbore u dodatnom duelu sa Zemunom.

Nais – Radnički 11:13 (3:3, 4:3, 1:5, 3:2)

NIŠ – Bazen: „Čair“. Gledalaca: 300. Sudije: Jovančević i Raković-Krstonošić.

NAIS: Lazić, Đorđević, Pavičić, Latinović 1, Ganić 1, M. Milošević 1, Točigin, Kovačević 2, Živić 1, Šilj 3, Vasić 2, D. Milošević, Tomić, Pošmuga. Trener: Luković.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 4, Janković 1, Toholj 1, Frolov 1, Lobov 2, Dino 1, Panić, Stanković, Lukić 2, Tomašević, Todorovski, Pljevančić 1. Trener: Stevanović.