RADNIČKI UBEDLJIV U DERBIJU SA PRIMORJEM

Društvo Sport

U derbiju sedmog kola Regionalne A2 lige, vaterpolisti Radničkog ubedljivo su slavili protiv riječkog Primorja, na svom bazenu, rezultatom 14:9, zadržavši tako maksimalan učinak.

Uvertira u spektakl bilo je otvoranje izlo Mađarskog muzeja Olimpijskih igara i sporta „Vaterpolisti – žongleri“, o jugoslovensko/srpsko-mađarskim vezama u vateroplu, koju je otvorio selektor reprezentacije Srbije, Dejan Savić.

A u bazenu, derbi je u potpunosti opravdao taj epitet.  Viđena je zanimljiva vaterpolo predstava, sa puno lepih poteza. Kragujevčani su imali start iz snova i sa 5:1 okončali prvu deonicu, a zatim došli i do „plus pet“  (6:1). Međutim, gosti su se probudili i serijom 4:0 prišli na samo gol zaostatka pred poluvreme – 6:5.

Nisu se tu zaustavili Primorjaši, pa su posle dva minuta igre u nastavku došli do izjednačenja, pogotkom Rakovca iz peterca – 6:6. Videvši da je vrag odneo šalu, izabranici Uroša Stevanovića su ponovo dodali gas i najpre sa dva gola Gijoma Dina ponovo poveli, a zatim se „odlepili“ pred završnu deonicu, preko Lukića i Pljevančića – 10:4.

U istom ritmu nastavio je Radnički, pa je 48 sekundi pre kraja stigao i do maksimalnih sedam golova „viška“ – 14:7. Potom se opustio i dozvolio Riječanima da ublaže poraz sa dva gola.

Kragujevčane je do pobede predvodio francuski reprezentativac Gijom Dino sa pet golova, Filip Janković dodao je tri, a Nikola Lukić i Luka Pljevančić po dva.

U narednom kolu vaterpolisti Radničkog gostuju ekipi Zadra.

Radnički – Primorje 14:9 (5:1, 1:4, 4:1, 4:3)

KRAGUJEVAC – Zatvoreni bazen SPD „Radnički“. Gledalaca: 500. Sudije: Joško Prančić (Hrvatska) i Vojin Putniković (Srbija).

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 1, Janković 3, Toholj, Frolov , Lobov, Dino, Panić, Radovanlija, Lukić, Tomašević, Todorovski, Pljevančić. Trener: Stevanović.

PRIMORJE: F. Čubranić, Čunko, N. Čubanić, Burburan, Brubnjak, Blažić, Tkač, Rakovac, Augusti, Vrlić, Babić, Paparić, Milošević, Car. Trener: Hinić.