Radnički ubedljiv u Novom Sadu

Društvo Sport

Vaterpolisti Radničkog nastavili su seriju pobeda, na gostovanju novosadskoj Vojvodini, na neugodnoj „Slanoj bari“, rezultatom 16:5 i tako zadržali lidersku poziciju na tabeli Superlige Srbije.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i dva puta imao vođstvo na startu, ali je Radnički ubrzo preokrenuo preko Rašovića i Brankovića, za 3:2 na kraju prve četvrtine.

Kragujevčani su potom ubacili u višu brzinu, pa su se golovi ređali kao na traci. Njihovu seriju (12:2) na kratko je u dva navrata prekidao Maksimović, ali je to bilo nedovoljno da se ugrozi siguran trijumf gostiju. Izabranici Uroša Stevanovića su već na poluvremenu imali „plus pet“ (8:5), a početkom poslednje deonice odvojili su se na dvocifrenu razliku (15:5).

Do kraja meča Šumadinci su još i uvećali vođstvo i zasluženo se radovali ubedljivom trijumfu.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bili su Rašović, Lukić i Radulović sa po tri gola, dok je Ukropina dodao dva, kao i Gusarov i Maksimović na drugoj strani.

U sredu od 20 časova vaterpoliste Radničkog očekuje derbi četvrtfinala Kupa Evrope sa mađarskim Solnokom, u Kragujevcu.

Vojvodina – Radnički 5:16 (2:3, 1:5, 2:5, 0:3)

NOVI SAD – Bazen: „Slana bara“. Bez prisustva publike. Sudije: Piljić i Kiš.

VOJVODINA: Gavrilović, Marić, Maksimović 2, Mitrović, Tintor, Prekogačić, Trapara, Tubić, Trkulja, Brešćanski, Gusarov 2, Popadić, Biočanin 1. Trener: Bilić

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 3, Stanojević, Janković, Toholj 1, Krug 1, Ukropina 2, Branković 1, Pljevančić 1, Miličić 1, Lukić 3, Panić, Todorovski, Radulović 3. Trener: Stevanović.