RADNIČKI USPEŠNO ZAPOČEO POHOD NA A1 LIGU

Sport

U prvom kolu Lige 6 za plasman u Regionalnu A1 ligu, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca savladali su ekipu niškog Naisa, na svom bazenu, rezultatom 7:5.

Domaćin je gotovo sve vreme bio u vođstvu, od prvog napada, kada je iz igrača više pogodio Nemanja Stanojević, a sredinom uvodne deonice izjednačio je Aleksandar Mitrović – 1:1.

Početkom druge četvrtine novo vođstvo Radničkom doneo je kapiten Nikola Tomašević sa centra, ali je nedugo zatim Đorđe Lekić ponovo poravnao rezultat – 2:2. Tri minuta pre kraja poluvremena Aleksandar Mitrović zaradio je isključenje sa pravom zamene, što su Šumadinci iskoristili i vezali tri gola, za 5:2 na poluvremenu.

Do poslednje deonice izabranici Uroša Stevanovića uvećali su prednost (6:2), ali je onda došlo do pada u igri, što su Nišlije iskoristile i tri minuta pre kraja prišle na samo gol zaostatka (6:5). Ipak, minut pre kraja, sve dileme otklonio je francuski reprezentativac Gijom Dino.

Najefikasniji sa po dva gola bili upravo Dino i Ivan Gusarov, a po jednom su precizni bili Nemanja Stanojević, Nikola Stanković i Nikola Tomašević. U ekipi Naisa, Tihomir Živić je takođe bio dvostruki strelac, a u listu su se upisali i Mitrović, Lekić i Stjepanović.

Bila je to treća pobeda Kragujevčana protiv Nišlija u ovoj sezoni, pošto su prethodno slavili u prvom delu Regionalne A2 lige, a zatim i u polufinalu Kupa Srbije. Ovim trijumfom Radnički se osamio na drugom mestu, pošto je Budva Poražena na gostovanju Primorju u Rijeci. U narednom kolu Kragujevčane očekuje još jedan duel u „Parku“, u subotu od 20 časova, upravo protiv Primorja.

Ovu pobedu igrači i članovi kluba posvetili su Zoranu Miloševiću, članu Skupštine Radničkog od prvog dana, koji je uspešno operisan. KVK Radnički Zoranu želi brz oporavak.

• Ovo je vrlo bitna pobeda za nas, na startu drugog dela lige. Očekivali smo tešku utakmicu protiv Naisa, jer smo u nju ušli iz jačeg treninga. Nadam se da ćemo nastaviti u ovom ritmu i da ćemo slaviti i protiv Primorja naredne subote. Večeras je bio popriličan broj navijača na tribinama i iskoristio bih priliku da ih pozovem da nas podrže i protiv Primorja – rekao je Nikola Tomašević, kapiten Radničkog.

Ovu pobedu igrači i svi članovi kluba posvetili su Zoranu Miloševiću, članu Skupštine kluba od prvog dana, koji je uspešno operisan. KVK Radnički Zoranu želi brz oporavak.

Radnički – Nais 7:5 (1:1, 4:1, 1:0, 1:3)

KRAGUJEVAC – SC„Park“. Gledalaca: 400. Sudije: Dario Balažević i Miodrag Stefanović (obojica iz Srbije).

RADNIČKI: Dobožanov, Mitrović, Stanojević 1, Ganić, Radovanlija, Stanković 1, Đorđević, Dino 2, Vasić, Gusarov 2, Manić, Tomašević 1, Milutinović, Pljevančić. Trener: Stevanović.

NAIS: Lazić, Mitrović 1, Pavičić, Kosić, Budurin, Ma. Milošević, Mickić, Lekić 1, Živić 2, Ml. Milošević, Malenović, D. Milošević, Stoiljković, Stjepanović 1. Trener: Serafimović.