Remi Radničkog i Turkoana

Društvo Sport

Posle za mnoge iznenađujućeg, sinoćnjeg trijumfa nad ruskim Sintezom (16:14), vaterpolisti Radničkog ostvarili su remi sa najtrofejnijim francuskim timom Turkoanom, u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 7:7.

Francuzi, koji u svojim redovima imaju nekoliko igrača sa ovih prostora, među kojima i našeg internacionalca Miroslava Ranđića, od samog starta nagoveštavali su da neće biti lak plen, kao ni svi ostali timovi koji su stigli u Budimpeštu.

Baš kao i u sinoćnjoj pobedi nad Sintezom, Radnički je poveo pogotkom Nikole Lukića, ali je onda stao i dozvolio protivniku da preokrene serijom od tri gola (3:1). Međutim, izabranici Uroša Stevanovića uspostavili su ritam sredinom druge deonice, u kojoj je još jedan gol dodao Lukić, a Aleksa Ukropina dva vezana, pa su na odmor otišli sa vođstvom 4:3.

Nije se predavao ni tim iz Lila, pa je pogocima Miroslava Ranđića iz peterca i Dražena Kujačića sa igračem više, u poslednju četvrtinu ušao sa golom „viška“ – 5:4, a onda i uvećao prednost preko Kanonea (6:4). Kragujevčani su izjednačili pogocima Ukropine i Stefana Brankovića pet minuta pre kraja (6:6), potom propustili još nekoliko prilika za preokret, a kazna je stigla u vidu novog vođstva Francua, preko Ročiete, tri minuta pre kraja (7:6). Usledila je prava drama u finišu, Šumadinci su došli do novog izjednačenja preko Stanojevića dva minuta pre kraja, a potom su usledila po tri neiskorišćena napada na obe strane.

Najefikasniji sa tri gola bio je Aleksa Ukropina, Lukić je dodao dva, a Stanojević i Branković po jedan.

Već od 17 časova Kragujevčane očekuje okršaj sa španskom Terasom, još jednim jakim timom, učesnikom prošlogodišnje Lige šampiona. Ostaje da se vidi da li će Šumadinci uspeti da održe ritam u ovoj nesvakidašnjoj situaciji u kojoj u roku od 20 časova igraju tri utakmice, a razmak između završetka ovog meča sa Francuzima i početka popodnevnog sa Špancima je tek nešto više od tri sata, dovoljan tek za kratkotrajni predah.

Turkoan – Radnički 7:7 (3:1, 0:3, 2:0, 2:3)

BUDIMPEŠTA – Bazen: Njeki Imre. Bez prisustva publike. Sudije: Gomez (Italija), Ahladiotis (Grčka).

TURKOAN: Duboa, Avena, Vinkur, Kroseti, Kuple, Ročieta 1, Kanone 2, Ben Romdan, Krizman 1, Ranđić 1, Banićević 1, Kujačić 1, Norbert de Žezus. Trener: Džonatan Geskjer.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović, Stanojević 1, Janković, Toholj, Krug, Ukropina 3, Branković 1, Pljevančić, Miličić, Lukić 2, Radulović, Todorovski. Trener: Uroš Stevanović.