Rukomet: Podela plena u SBB Jezeru

Rukometaši Radničkog su u sjajnoj utakmici 5. kola plej-ofa Arkus lige podelili bodove sa starim rivalom, ekipom Dubočice 54 iz Leskovca rezultatom 28:28, poluvreme 14:14.

Večerašnji protivnici su u prošlosti igrali mečeve pune neizvesnosti, gde se pobednik nije znao do samog kraja. Tako je bilo i ove martovske večeri na parketu SBB hale Jezero. Izuzetna rukometna predstava, puna atraktivnih poteza, golmanskih bravura i rezultatskih preokreta. Početno ispitivanje je trajalo prva 4 minuta, kada gosti preuzimaju inicijativu i prelaze u konstantno vođstvo od gola do dva razlike. Oslabljeni domaćin neigranjem kapitena Prodanovića i Kneževića dugo nisu uspevali da probiju bedem pred golom Leskovčana, koji ipak nisu stekli značajniju prednost, jer je uz solidnu odbranu domaćina nekoliko teških šuteva zaustavio Gemaljević.

Dubočica u 18. minutu prvi puta ima plus 3 na svom kontu (7:10) i tu razliku održava do rezultata 9:12, kada Kragujevčani konačno pronalaze ključ za bravu ispred protivničkog gola. Uz pojačanu agresivnost u odbrani i par maštovitih rešenja u fazi napada, Radnički pogotkom Kasalovića u 28. minutu prelazi u rezultatsku prednost, 13:12, ali se na veliki odmor odlazi nerešenim rezultatom 14:14.

Sve viđeno u prvom delu igre je nagovestilo veliku i neizvesnu borbu i u drugom poluvremenu. Leskovčani se bolje snalaze na početku drugog poluvremena, prelaze u konstantno vođstvo koje povećavaju i u 43. minutu prvi put imaju plus 4 (17:21).

Karakteristika ove generacije Šumadijskog superligaša je da se nikad ne predaju i da su navikli svoje navijače na neizvesne završnice. Proradio je inat u njima, iako hendikepirani skraćenom rotacijom, ulažu dodatne atome snage i prednost gostiju počinje da se topi. Rezervisti Stošić i Mutavdžić su u tim trenucima dali nemerljiv doprinos, a u odbrani su imali značajnu pomoć čuvara mreže Petrovića i mic po mic, frenetičnom borbenošću pogotkom Stanojeva u 55. minutu prelaze u vođstvo, 25:24, što je bio i znak za dramatični završetak. Domaći rukometaši su održavali minimalnui prednost do 59. minuta i rezultatskog egala 27:27. Poslednji minut donosi neizvesnost, gosti su poveli golom prednosti, ali se Stanojev udarcem sa 7 metara postarao da se u poslednjih 30 sekundi uđe sa rezultatskom klackalicom. Imala je Dubočica napad za pobedu, ali su rukometaši Radničkog agresivnom odbranom uspeli da se odbrane. Krajnji rezultat 28:28 je realan na osnovu onoga što su večerašnji rivali prikazali, demonstriravši svu lepotu rukometa.

U redovima Radničkog najefikasniji je bio Miloš Barudžić sa 7 pogodaka, Pratili su ga Stefan Stanojev i Nemanja Vuković sa po 5, dok je kod gostiju najraspoloženiji bio Janja Vojvodić sa 7 postignutih golova.

Igrač utakmice: Janja Vojvodić (Dubočica)

RK Radnički – RK Dubočica 54: 28:28 (14:14)

Kragujevac: SBB hala Jezero. Gledalaca:/
Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić
Sedmerci: Radnički 6 (4), Dubočica 4 (2)
Isključenja: Radnički 12 min, Dubočica 20 min

Radnički: Gemaljević (6 odbrana), Vuković 5, Stošić 2, Mutavdžić 3, Petrović (8 odbrana i sedmerac), Dobrosavljević, Kasalović 2, Barudžić 7, Knežević, Utvić 1, Stevanović, L. Đerić 2, Stanojev 5, Bogdanović 1, S. Đerić.

Dubočica 54: Gašić (3 odbrane i sedmerac), Cvetković 1, Simić 1, Nikolić 1, Radulović 3, P. Pavlović, A. Pavlović 1, Mađar, Mitrović 1, Zlatanović (8 odbrana i sedmerac), Matović 3, Atanasković 6, Vojvodić 7, Radović 4.

U narednom, 6. kolu plej-ofa Arkus lige, Radnički će dočekati ekipu Partizana iz Beograda narednog vikenda.