Rukomet: Radnički u četvrtfinalu Kupa Srbije

Sport

Rukometašice Radničkog su u utakmici pretkola Kupa Srbije savladale ekipu Vrbasa rezultatom 29:23, poluvreme 15:12 i tako se plasirale u četvrtfinale našeg najmasovnijeg takmičenja.

Voljom žreba, rukometašice Radničkog su za rivala u pretkolu Kupa Srbije imale ekipu Vrbasa, koju su pre dve nedelje nakon preokreta savladale na gostujućem terenu. Susret je počeo kako se poželeti može za domaćina, koji već u 6. minutu pogotkom Katarine Stepanović stvaraju solidnu zalihu (4:1). Sigurnom igrom u odbrani su održavale prednost 2 do 3 gola sve do 20. minuta i vođstva 11:7. Stekao se utisak da su Kragujevčanke već u tom periodu mogle da naprave odlučujuću prednost, međutim sa više grešaka u napadu, neiskoriščenim sedmercem i pogođenih 4 okvira gola, gošće iz Vrbasa su uspele da održe zadovoljavajući rezultatski minus i da u 28. minutu smanje rezultat na 13:12. Sa dva brza postignuta gola, Radnički na veliki odmor odlazi solidnom prednošću 15:12.

Krenule su odlučno u drugom delu igre domaće rukometašice, rešene da što pre daju do znanja gošćama da nemaju šta da traže na parketu SBB dvorane Jezero. Samo u jednom trenutku u 42. minutu Vrbas smanjuje na 20:17, ali je to bio poslednji trzaj. Nastavile su igračice Radničkog u svom prepoznatljivom stilu, čvrsto i agresivno u odbrani, uz raspoloženu Hasanovićevu na golu i maštovitim rešenjima u fazi napada da povećavaju prednost, koja je u 50. minutu iznosila plus 7 (25:18). Oba trenera su u tim trenucima pružila šansu mladim snagama sa klupe, koje su pokazale da poseduju visok nivo kvaliteta. U zanimljivoj i borbenoj završnici, Radnički je priveo utakmicu kraju konačnim rezultatom 29:23 i zakazao četvrtfinalni susret sa ekipom Naise iduće srede, 17. februara.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Katarina Stepanović sa 6 pogodaka, u stopu je pratila Teodora Veličković sa 5, dok su kod gošći najraspoloženije bile Dragana Radulović sa 6 i  Dušana Kovačić sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Milijana Stošić (Radnički)

RK Radnički – RK Vrbas: 29:23 (15:12)

Kragujevac: SBB Hala „Jezero”. Gledalaca:/
Sudije: Ivan i Bojan Kolavčić
Sedmerci: Radnički 1 (0), Vrbas 8 (7)
Isključenja: Radnički 16 min, Vrbas 8 min

Radnički: Filipović, Nedeljković, Veličković 5, Stojanac, Bjelak 2, Stošić 4, Stepanović 6, Blagojević 2, Hasanović (12 odbrana), Vlašković, K. Petrović 2, Agatunović 4, Stoiljković 3, Kolak 1, Vasović, Rašković.

Vrbas: Perović, Malenović 2, Trifunović 1, E. Petrović 2, Radulović 6, Z. Petrović 1, Ilić 2, Vasiljković, Kovačić 5, Dimitrić 2, Stepanović 1, Belić 1, Rojević, Bulatović.

Rukometašice Radničkog će narednu utakmicu odigrati u subotu 13. februara u SBB hali Jezero, kada će dočekati starog rivala, ekipu Mladog radnika iz Radinca u okviru 10. kola Superlige za žene.