STEVANOVIĆ PRESUDIO LESKOVČANIMA

Društvo Grad Košarka Sport

U jednom od derbija 3. kola Druge lige Srbije za košarkaše, kragujevački Radnički je na svom parketu savladao ekipu Zdravlja iz Leskovca – 90:82 (21:20, 18:23, 24:19, 27:20).

Susret kragujevačkog i leskovačkog drugoligaša obeležile su česte rezultatske oscilacije, čudan kriterijum suđenja i neizvesnost koja je potrajala sve do poslednjeg minuta, kada je domaćin, nošen prepoznatljivim hukom sa tribina „SBB hale Jezero“, uspeo da prelomi utakmicu u svoju korist i dođe do treće pobede na startu sezone.

Gosti su bolje otvorili meč i bili u konstantnom vođstvu tokom većeg dela prve četvrtine, koje je svoj vrhunac dostiglo u 8. minutu posle trojke Dojčinovića (10:17). Bio je to signal domaćim košarkašima da se malo „trgnu“ i serijom od devet uzastopnih poena preuzmu kontrolu nad rezultatom (19:17).

Radnički je tako u drugi period igre ušao sa minimalnom prednošću od pola koša (21:20), ali su gosti polovinom ove deonice uspeli da iz rezultatskog minusa ponovo pređu u plus (28:33).

Međutim, imali su i Kragujevčani spreman odgovor u svom repertoaru. Trojkama Šućova i Nedeljkovića, uz izuzetno raspoloženog Katića koji je dominirao u reketu, Radnički je serijom 11:0 vratio vođstvo na svoju stranu (39:33).

Nije ni tu bio kraj rezultatskim amplitudama u ovoj deonici. U poslednja tri minuta druge četvrtine Kragujevčani nisu uspeli da poentiraju, što su gosti iz Leskovca iskoristili i na odmor otišli sa prednošću od četiri poena – 39:43.

Ušao je Radnički sa dobrom energijom u treću četvrtinu i ponovo poveo sa 45:43, ali je i ovo vođstvo bilo kratkotrajnog karaktera. Razigrao se u tim trenucima Aleksa Jugović, koji je „spakovao“ Kragujevčanima dve vezane trojke, a sve to začinio zakucavanjem za 52:56.

Jasno je bilo da izabranici Igora Todorovića moraju konačno da podignu intezitet igre u odbrani, što su i učinili, tako da su treću deonicu ipak okončali u rezultatskom plusu – 63:62.

Kada je u 34. minutu Radnički došao do dvocifrene prednosti (74:64), mnogi u publici pomislili su da je to ključan trenutak, koji će prevagnuti meč na stranu Kragujevčana. I zaista se sve kretalo u tom pravcu. Domaćin je čuvao stečeno vođstvo i sigurno koračao ka novoj pobedi.

Međutim, nakon što je Raško Katić zbog petog faula bio prinuđen da napusti igru, došlo je do velikih problema u igri Radničkog, naročito pod košem. Jednostavno, Kragujevčani su izlaskom Katića ostali bez značajne napadačke opcije i sigurnosti u reketu, što su Leskovčani iskoristili da priđu na samo poen zaostatka i učine finiš ove utakmice vrlo zanimljivim.

Tada je sudbinu utakmice u svoje ruke preuzeo Andreja Stevanović, koji je prvo trojkom za 88:82 podigao publiku na noge, a zatim je sa linije penala zapečatio sudbinu rivala i doneo svom timu nove bodove.

Večerašnju utakmicu obeležile su sjajne partije Andreje Stevanovića i Raška Katića. Stevanoviću je samo jedna asistencija nedostajala za tripl-dabl učinak, budući da je ubacio 24 poena, uz 14 skokova i 9 asistencija (indeks 42). Raško Katić je sa 27 postignutih poena zaradio epitet prvog strelca utakmice, a tom poenterskom učinku dodao je i 10 uhvaćenih lopti, od toga čak 8 pod protivničkim obručem.

Dvocifren učinak u pobedničkoj ekipi ostvarili su još Lazar Marković sa 13 i Nikola Šućov sa 11 poena.

Aleksa Jugović je sa 26 poena bio najefikasniji u ekipi Zdravlja, dok je Dragan Marić ubacio tri poena manje – 23.

KK RADNIČKI – KK ZDRAVLJE  90:82 (21:20, 18:23, 24:19, 27:20)

KRAGUJEVAC
Dvorana: „SBB hala Jezero“
Gledalaca: 500
Sudije: D. Savić, M. Uskoković, N. Kovačević

KK RADNIČKI: Stanković, Jokić, Stevanović 24 (14 sk, 9 as, 2 ukl, 3 izl), Nedeljković 9 (5 sk), Šućov 11 (9 sk, 5 as), Živanović 6, Ilić, Marković 13 (4 sk, 4 as), Katić 27 (10 sk, 3 izl). Nisu igrali: Veljović i Glišović. Trener: Igor Todorović.

KK ZDRAVLJE: Radivojević 2 (3 izl), Jugović 26 (4/5 za 3pt), Veličković 8 (10 sk, 9 as), Petković 5, Dojčinović 5 (5 sk), Marić 23, Prica 10, Prokić, Ilić 3. Nisu igrali: Stojković, Nedeljković i Stošić. Trener: Lazar Spasić.

Posle tri odigrana kola, košarkaši Radničkog se nalaze u vrhu tabele sa maksimalnih šest bodova, koliko su sakupili i Pirot, Zemun Fitofarmacija i subotički Spartak.

U sledećem kolu Kragujevčane očekuje gostovanje na jugu Srbije, ekipi Konstantina iz Niša.

TODOROVIĆ: SJAJNA KOŠARKAŠKA PREDSTAVA DVE NAPADAČKE EKIPE

Trener Radničkog Igor Todorović imao je razloga za zadovoljstvo po završetku utakmice sa Zdravljem. Njegova ekipa je zabeležila treću pobedu u nizu na startu sezone i još jednom obradovala brojne pristalice u „SBB hali Jezero“.

Jedna zaista sjajna košarkaška predstva. Publika je imala priliku da vidi dve napadačke ekipe, koje su po imenima možda i najkvalitetnije u ligi. Mi smo tokom svih četrdeset minuta imali ogroman vetar u leđa od strane publike, koja nas je nosila do pobede. Čestitao bih ekipi Zdravlja na korektnoj utakmici, a mojim momcima na pobedi, poručio je Todorović.

I pored sjajnog starta sezone, Todorović ostaje čvrsto na zemlji, napominjući da je takmičenje dugačko i da je prerano donositi bilo kakve zaključke.

Iskreno, priželjkivali smo ovakav start sezone. Pobedili smo u prvom kolu neugodnu ekipu Beovuka u Kragujevcu, onda smo napravili brejk u Žitorađi protiv Svetog Đorđa i sada smo slavili u derbiju protiv Zdravlja. Još uvek je rano davati bilo kakve prognoze. Ima tu dosta dobrih ekipa u ligi, tako da će na kraju nijanse odlučivati kada je u pitanju konačan plasman, podvukao je trener Radničkog.

Utakmicu sa Zdravljem obeležio je Andreja Stevanović, koji je u presudnim trenucima preuzeo odgovornost i odveo svoj tim do trijumfa.

Čitave sedmice smo se pripremali za jednu upravo ovakvu utakmicu. Znali smo da je ekipa Zdravlja vrlo kvalitetna i da ima potencijal za vrh tabele. Dugo su bili u rezultatskom egalu, ali smo mi požrtvovanom igrom na kraju uspeli da prelomimo utakmicu u svoju korist, smatra Stevanović.

Mladi košarkaš Radničkog ubeđen je da njegova ekipa može do ostvarenja planiranog cilja.

Zadovoljni smo startom sezone. Dajemo svoj maksimum na svakom treningu kako bismo ostvarili svoj cilj, a to je prvo mesto na kraju takmičenja i plasman u KLS, dodao je Stevanović.