TESAN PORAZ RADNIČKOG U ROVOVSKOJ BORBI

Sport

U izuzetno tvrdom i do poslednjeg trenutka neizvesnom meču drugog kola turnira prve runde kvalifikacija za Kup Evrope, koji se igra u mađarskom Egeru, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca poraženi su od Solarisa iz Šibenika, rezultatom 9:8.

Od samog starta vođena je prava rovovska borba. Šumadinci su poveli već u prvom napadu, pogotkom iz igre ruskog internacionalca Danila Frolova, ali su Hrvati preokrenuli golovima Koprčine i Vlahovića (2:1). Timovi su ipak prvi predah dočekali izjednačeni, pošto je centar Nebojša Toholj najpre izborio isključenje, a zatim uspešno realizovao napad – 2:2.

Do novog vođstva izabranici Uroša Stevanovića stigli su na startu druge četvrtine preko Francuza Gijoma Dina, a seriju je nastavio Frolov, uspešnom egzekucijom peterca (4:2). Najbolji igrač Solarisa, Andrija Vlahović, potom je pogodio sa igračem više, a minut pre poluvremena uspešan je bio i talentovani centar Branimir Herceg za novo izjednačenje – 4:4.

Srpski predstavnik ponovo se vratio u vođstvo početkom treće deonice, golom Lobova sa distance, a potom se igralo gol za gol, sve do finiša ovog perioda, kada su Šibenčani preokrenuli – 7:6.

Kragujevčani su realizovali prvi napad i u četvrtoj deonici, preko Nikole Lukića, ali je pet minuta pre kraja mladi Herceg, ovoga puta sa spoljne pozicije, ponovo doveo Solaris u vođstvo – 8:7. Međutim, nije se predavao kragujevački sastav, pa je mladi Stefan Branković tri minuta pre kraja poravnao rezultat (8:8), ali je i Vlahović pogodio sa igračem više, minut i 16 sekundi pre kraja. Imali su igrači Radničkog šansu da izjednače u poslednjem napadu, ali je udarac Frolova zaustavio Šparada.

U ekipi Radničkog prednjačili su Danil Frolov i Nikola Lukić sa po dva gola, dok su na drugoj strani Andrija Vlahović i Branimir Herceg postigli po tri.

Kragujevčani i dalje imaju šanse da se nađu u narednoj rundi, ali su one sada znatno smanjene. Poslednji meč igraju sa domaćim Egerom, jednim od glavnih favorita za osvajanje ovog takmičenja, u nedelju, od 11.30 časova.

Solaris – Radnički 9:8 (2:2, 2:2, 3:2, 2:2)

EGER – Bazen Aladar Bičkej. Sudije: Korižna (Poljska), Teiksido (Španija). Peterci:.

SOLARIS: Šparada, M. Sabioni, Erak, Štrkalj, Bulat, Herceg 3, Vlahović 3, Pelicarić, Mudražija 1, B. Sabioni, Koprčina 1, Kovačić 1, Jukić. Trener: Kreković.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević, Janković, Toholj 1, Frolov 2, Lobov 1, Dino 1, Panić, Pljevančić, Lukić 2, Tomašević, Todorovski. Trener: Stevanović.

Piše: Igor Lazarević, KVK Radnički