Tesna pobeda na premijeri

Pobedom u dramatičnoj završnici nad ekipom Proletera 023 – 78:77 (12:23, 21:13, 23:16, 22:25), košarkašice Radničkog su otvorile takmičenje u Prvoj ženskoj ligi Srbije u novoj sezoni.

Viđena je nesigurna igra sa obe strane sa puno grešaka i nerezonskih rešenja u napadu. Iako blagi favorit, Radnički nije uspeo da ostvari ubedljivu pobedu, šta više, izabranice Nenada Milovanovića su morale preokretom tokom treće četvrtine do vođstva i strepnjom do poslednjih trenutaka meča do konačnog trijumfa.

Gošće su mnogo bolje počele meč. Već na kraju prve četvtrtine su imale ubedljivih 11 poena prednosti. Imale su bolja rešenja u napadu dok su „crvene“ pokušavale individualnim akcijama da postignu poene što nije donelo dobar rezultat. Igračice trenera Marinkova su se mnogo više borile i nagrađene su dvocifrenom razlikom na kraju perioda. Tačku na prvu četvrtinu je stavila Nikolina Mihajlović trojkom u poslednjoj sekundi, i to sa više od pola terena (12:23).

Ništa novo nije viđeno ni na početku druge četvrtine. Gošće uvećavaju prednost na maksimalnih plus 14 i primoravaju trenera Nenada Milovanovića da „promeša karte“ na terenu kako bi izvukao svoju ekipu iz ponora. Mlada Adrijana Vuković pogađa za 3 poena i najavljuje povratak svoje ekipe u meč. Marijana Stojanović i Milica Inđić svojim poenima spuštaju prednost Proletera na minus 3 (33:36).

Odmah na startu drugog poluvremena, igračice Radničkog prelaze u vođstvo nakog čega gledamo rezultatsku klackalicu sve do poslednjeg minuta kada domaće odlaze na plus 4 i nadom da će u poslednjoj četvrtini rešiti pitanje pobednika.

U tom ritmu i otvaraju četvrti period. Čvrsto drže stečenu prednost dok sa druge strane borbena ekipa Proletera nije tek tako želela da se preda. Sve vreme su pretile i sustizale Radnički. Uspele su čak i da izjednače rezultat par puta, ali je to sve što su do kraja uspele da urade. Andrea Glomazić je sa linije slobodnih bacanja, na 4 sekunde do kraja utakmice, odvela svoju ekipu na plus 4 i samim tim rešila pitanje pobednika. Gošće su uspele u poslednjem napadu da postignu trojku, ali je ostalo premalo vremena da dođe do rezultatskog preokreta drugi put u meču.

Najbolje igračice Proletera su bile Tijana Cukić sa 17, Jelena Muratović i Jelena Bosnić sa po 14 poena, kao i Nikolina Mihajlović sa 8 poena i 12 skokova.

U ekipi Radničkog su odskočile i daleko bile najbolje na terenu, pojačanje sa Filipina, Džek Daniel Animam, ujedno i MVP meča (indeks 30) sa 20 poena i 14 skokova i kapiten Milica Inđić sa 18 poena i 7 asistencija.