TREĆA PROLEĆNA POBEDA: RADNIČKI 1923 – INĐIJA – 1:0

Sport

Fudbaleri Radničkog 1923 danas su, na stadionu ’Čika Dača’, savladali još jednog protivnika ovoga proleća. Ovoga puta ’pala’ je Inđija, a za to je bo dovoljan ’samo’ jedan gol, koji je u 34. minutu igre postigao kapiten ekipe – Aleksandar Varjačić, kome je ovo sedmi pogodak ove sezone.

Po jako toplom vremenu, od samog početka utakmice ekipa Radničkog 1923 krenula je agresivno. Brzo i hitro prodirali su igrači domaćeg tima u želji da što pre zatresu mrežu protivnika. U više navrata pred golom koji je čuvao Preković našli su se Varjačić, Vićentijević, Maksimović, ali bez uspeha u završnici. U 33. minutu igre Aleksandar Varjačić, nakon prodora po desnoj strani, jako je šutirao, ali je ta lopta završila pored leve stative gola gostiju. Samo minut kasnije, za loptu se izborio Bojan Miljuš, poslao je do Varjačića, a ovaj precizno šutirao za 1 – 0 i radost domaćih navijača i publike.
U nastavku igre, domaći tim pokušavao je da uveća prednost, dok su se gosti trudili da dođu do izjednačenja. U 49. minutu u prilici se našao Đorđe Maksimović, ali je golman Preković brzo uhvatio tu loptu. Dvadeset minuta kasnije za ekipu Inđije pokušao je Nikodijević, ali je golman Raičević bio na mestu. Do kraja utakmice mreže su mirovale, pa je rezultat iz prvog poluvremena ostao i kao krajnji.

Minimalna pobeda donela je Radničkom važna tri boda, jer kako često napominjemo – liga je izjednačena, a do kraja prvenstva nije ostalo mnogo vremena. Svaki bod je važan. Nošeni energijom koju je donela današnja pobeda, fudbaleri Radničkog 1923 već u sredu, 02. maja, odlaze u Užice, u goste ekipi Slobode. Početak meča zakazan je za 19 časova.

RADNIČKI 1923 – INĐIJA 1 – 0 (1-0)