Treći uzastopni poraz košarkašica Radničkog

Košarka Sport

Košarkašice Radničkog produžile su seriju poraza na startu nove sezone u Prvoj ženskoj ligi Srbije. Izabranice Nenada Milovanovića doživele su treći uzastopni neuspeh, ovoga puta na gostovanju novajliji u ligi, ekipi beogradskog Art basketa – 50:64 (14:18, 11:8, 9:19, 16:19).

Dobro su se „crvene“ držale u prvih dvadeset minuta utakmice, imale i pet poena prednosti sredinom druge četvrtine (25:20), ali su potom „prespavale“ treću deonicu, u kojoj je domaćin napravio ključnu seriju 14:0, koja mu je otvorila put ka pobedi.

Tokom poslednje deonice Beograđanke su ljubomorno čuvale stečenu prednost iz prethodnog perioda igre, a u par navrata su uspele i da je dodatno uvećaju. Na kraju, domaćin je slavio sa 14 poena razlike – 64:50, upisavši tako svoj treći trijumf u ovoj sezoni, dok će Kragujevčanke priliku za prvu pobedu morati da potraže na nekom od narednih mečeva.

Ekipu Art basketa je do pobede predvodila Katarina Zec sa 17 postignutih poena.

U kragujevačkom timu epitet najefikasnije igračice ponela je Jelena Prvulović sa 13 poena, dok je iskusna Titi ubacila poen manje – 12, uz 7 uhvaćenih lopti.

U sledećem kolu košarkašice Radničkog dočekuju niški Student.