U DERBIJU ZA PRVO MESTO VATERPOLISTI RADNIČKOG VEČERAS UBEDLJIVO BOLJI OD EKIPE SOLARISA

Društvo Sport

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca napravili su ogroman korak ka plasmanu u viši rang, pošto su u direktnom okršaju za prvo mesto, do ovog kola neporaženih timova Regionalne A2 lige, ubedljivo savladali ekipu Solarisa iz Šibenika, na svom bazenu, rezultatom 16:9.

U fantastičnoj atmosferi prepunog bazena u Kragujevcu, Šumadinci su se svojim navijačima za podršku odužili na pravi način, fantastičnom partijom i velikom pobedom.

Šibenčani dobro otvorili utakmicu, pogotkom iskusnog Kovačića sa igračem više, ali se ispostavilo da je to bilo njihovo jedino vođstvo na utakmici. Predvođena maestralnim golmanom Lazarom Dobožanovim, odbrana Radničkog zaigrala je znatno čvršće i sigurnije, dok je u napadu uspostavljen odličan ritam, pa je tandem Lukić-Frolov poveo Radnički ka preokretu (3:1). Kada su se pomenutom dvojcu pridružili Branković i Lobov,  domaćin je na poluvremenu imao ogromnu prednost od šest golova – 9:3.

Istim tempom izabranici Uroša Stevanovića nastavili su i u drugom poluvremenu, pa je vođstvo sredinom treće četvrtine išlo i do „plus osam“ (11:3). Gosti su uzaludno pokušavali da uhvate priključak uglavnom pogocima iz peteraca i sa igračem više, ali je Radnički bio neumoljiv.

Šumadince su do pobede predvodili Nikola Lukić sa pet golova i Danil Frolov sa četiri, a jedan od junaka bio je fantastično raspoloženi golman Lazar Dobožanov koji je sjajnim intervencijama ulivao sigurnost i davao vetar u leđa svojim saigračima. Na drugoj strani

Kragujevčanima su sada usamljeni na liderskoj poziciji sa tri boda više od Šibenčana, a pred njima su tri gostovanja, na kojima će im za odbranu prvog mesta biti dovoljne dve pobede. Već u subotu od 20 časova gostuju trećeplasiranom Primorju u Rijeci, a zatim idu na noge Vojvodini i Naisu.

Radnički – Solaris 16:9 (3:1, 6:2, 2:1, 5:5)

KRAGUJEVAC – Bazen: SPD „Radnički“. Gledalaca: 700. Sudije: Golijanin i Franulović.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević, Janković 1, Toholj 1, Frolov 4, Lobov 1, Dino 1, Panić, Radovanlija 1, Lukić 5, Tomašević 1, Todorovski, Pljevančić. Trener: Stevanović.

SOLARIS: Šparada, Malenica, Erak, Štrkalj, Bulat 1, Herceg, Vlahović 2, Pelicarić 3, Mudražija, Ljubičić, Koprčina 2, Kovačić 1, Jukić, Brajković. Trener: Kreković.