VATERPOLISTI RADNIČKOG PRVACI PRVE A LIGE

Kragujevački vaterpolo klub Radnički osvojio je prvo mesto u Prvoj A ligi Srbije, pošto je u poslednjem, 10. kolu, savladao ekipu Beograda, na svom bazenu, rezultatom 16:8, zadržavši tako prednost nad drugoplasiranim Zemunom.

Domaćin je od samog starta krenuo silovito i „odlepio“ se već sredinom uvodne deonice, posle četiri vezana pogotka Vukašina Ganića (4:0), a samo dva minuta kasnije već je bilo 6:0. U istom ritmu nastavljeno je i u drugoj deonici, pa je Radnički već na poluvremenu imao dvocifren učinak – 10:3.

U nastavku susreta izabranici Uroša Stevanovića smanjili su gas, ali su sve vreme držali konce u svojim rukama i sigurno priveli meč kraju.

Najefikasniji bio je Ganić sa šest golova, a u stopu ga je pratio francuski reprezentativac Gijom Dino sa pet.

Kragujevčani su tako ostvarili devet pobeda i jedan poraz, završivši sezonu sa 27 bodova, trenutno šest više od Zemuna, koji svoj poslednji meč igra u nedelju.

Radnički će takmičenje nastaviti u Superligi, sa najboljim srpskim timovima, a već u sredu, 28. marta, na startu šampionata, pred kragujevačkom publikom je prava poslastica – utakmica sa Partizanom.

Radnički – Beograd 16:8 (6:1, 4:2, 2:3, 4:2)

Bazen SC Park. Sudije:Stanojević i Raković. Isključenja: Radnički 14, Beograd 12. Peterci: Beograd 2 (1).

RADNIČKI: Gavrilović, Mladenović, Ne. Stanojević 1, Ganić 6, Metodijev, Bogdanović, Šakenov 1, Dino 5, Panić 1, Vulović, Ni. Stanojević 2, Radovanlija, Đerković, Stjepanović. Trener: Stevanović.

BEOGRAD: Miljević, Šaban 2, Vujović 1, Jovanović, Pokrajac, Trtović 1, Radanović 1, Katić, Daničić 1, Tasić, Đujić, Maksimović, Milić, Radulović. Trener: Milosavljević